Wpis z mikrobloga

Pytanie do wszystkich właścicieli #koty. Jaką karmę z wyższej półki polecacie? Zależy mi na czymś co nie ma zbożowych domieszek za to zawiera odpowiednie suplementy.
Dzisiaj jadę odebrać kocię (zwykły dachowiec). Wiem, ze dotychczas żywiło się ono mokrą i sucha karmą z biedry. Pierwsze dni, by oszczędzić mu problemów z żołądkiem będę go karmić tym co zna ale z czasem chcę zacząć dodawać coraz więcej pełnowartościowej karmy, aż w końcu w ogóle wykluczyć z diety żarło made in biedra. W planach mam okazjonalne dokarmianie go mięsem (podroby, drób, wołowina, ryba) np przy okazji dawania tego dwóm dzikim kotom, które dokarmiam.
#pytaniedoeksperta #kot
  • 25
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan @Stalowa_Figura co do mokrej, również polecam Cosma Thai, Animoda średnio wchodzi mojemu kotu (mokre dostaje raz w tygodniu). Cosme wcina aż miło.

Z tańszych karm, wiem ze znajomi używają Similli, ale tam juz chyba jakies zboża są w składzie.
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: W teorii powinno się kota karmić tylko mokrą karmą, a nie suchą, bo sucha niszczy zęby i nie nawadnia kota jak trzeba. Ale to różnie bywa jak ze wszystkim :) Ja swojej daję MAC's zarówno mokrą jak i suchą. w dodatku nie jest jakaś wybitnie droga. Ostatnio dalem otworzyłem nowe opakowanie suchej o smaku królika to rzuciła się jak #!$%@? na to :P tylko mac's dostępny jest tylko w necie
Pshybysz - @Stalowa_Figura: W teorii powinno się kota karmić tylko mokrą karmą, a nie...

źródło: comment_wPOKx1RLIRCR77ebc2tkgKXl9vDOeJFS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: Dobry stosunek jakości do ceny i oczywiście bezzbożowe z suchego:
-Taste of the wild (są dwa smaki, ja polecam bardziej ten: Rocky Mountain Feline, ten drugi Canyon River jest z samą rybą, ale jak kto woli, oba spoko)
-Brit Care (bezzbożowe są smaki: Cocco I'm Gourmand, Lilly, Missy for Sterilised)

Z mokrych fajne są:
- Granata Pet
- Cosma
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura MAC's, GranataPet, Feringa. Wyżej wymienione Cosmy to karmy uzupełniające, takie na ząb, bo koty je lubią. Nie ma po co kupować suchej, bo oblepia ząbki, prowadzi do niedoborów wody itd, najzdrowsza dla kota będzie mokra wysokomiesna. Jeśli nie chcesz zamawiać przez neta to masz jeszcze w supermarketach Butchersa, a w zoologicznym Animonde Carny. Możesz oczywiście dorzucać mięso, ale poczytaj jakie- na pewno wątróbka tylko raz w tygodniu, kurczak też nie może
  • Odpowiedz
@pinkquartz kurde, mi weterynarz zalecił karmienie kota suchą karmą jakoby miala byc zdrowsza dla uzębienia kota. To jak to w końcu jest?
Jesli chodzi o niedobory w nawodnieniu - kot sam z siebie pije sporo wody, takze myślę ze uzupelnia braki.
  • Odpowiedz
@gregory_el powinien pic codziennie 50ml/kg masy ciała, a więc przeciętny 4kg kot powinien wypijać 200ml. Nie wierzę w to, to jest niemożliwe, chyba że ktoś ma jakieś fancy fontanny i inne poidełka.
Weterynarz to nie koci dietetyk, niestety. Wciskają suche karmy bo mają z tego profity, praktycznie każdy gabinet weterynaryjny jest obwieszony planszami, kalendarzami Royal Canin, czyli beznadziejnej karmy zbożowej. To tak jakby Twój lekarz przekonywał że jedzenie z McDonald's jest dla
  • Odpowiedz
@pinkquartz: I tobie bardzo dziękuję za przydatne info :) Raczej wolę zamawiać przez neta i najlepiej w większych ilościach niemniej mam już pewne doświadczenie z kotami i wiem, że to istota bardzo wybredna co do karmy, co zresztą twoje zdjęcie potwierdza xD, więc na pierwszy raz za wiele nie zamówię ale jak już będę wiedzieć co kici pasi a co nie to popłyną tego większe ilości.
Czytałam, od jakiegoś już czasu,
  • Odpowiedz
@pinkquartz akurat Royala zawsze unikałem, bo to straszny szit jeśli chodzi o skład. Moj kocur ma ten problem, ze ma krotki pyszczek i jesli jedzenie nie ma odpowiedniej formy, to ma problem ze zjedzeniem - pierdoła taka. Widze, ze purizon mu odpowiada, ale teraz postaram się mu włączyć więcej mokrej karmy. Spróbuję tego MACa. A wody serio pije sporo, bo ok 250ml (waży 6kg) miska jest codziennie pusta. Moze to kwestia umiejscowienia
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura troche myślałam, ale raczej oddam komuś kto prowadzi dom tymczasowy, a jest w potrzebie, ewentualnie wymienię- bo część z tego kicia je. Granatę najchętniej, oczywiście najdroższą xD MAC'sem gardzi i Feringą tez. Weź sobie najmniejszy pakiet Granaty na spróbowanie jak będziesz robiła zamówienie, ma super konsystencję, mokrą i nie tak zbitą jak inne
  • Odpowiedz