Wpis z mikrobloga

A w Polsce nadal jak w chlewie

TL;DR


Byłem z dziewczyną w gdańskim zoo. Oglądaliśmy zwierzaki i ogólnie było fajnie. Nie chcieliśmy wracać autobusem więc zamówiłem kierowcę uber. Niestety pierwszy kierowca anulował kurs, trudno. Już po chwili jechał do mnie Pan Ukrainiec, białą dacią logan na Warszawskich tablicach rejestracyjnych. Usiedliśmy na ławce i czekamy na naszego kierowcę. Zauważyłem, że po prawej stronie swój postój mają LICENCJONOWANI KIEROWCY TAXI, którzy rozmawiają przy swoich samochodach, nie spodziewałem się, że zaraz będzie imba. Przyjechał kierowca, weszliśmy do samochodu i ruszyliśmy. Nie minęło 10 sekund, a nasza biała dacia została zatrzymana przez stado wściekłych KIEROWCÓW Z BADANIAMI PSYCHOLOGICZNYMI, którzy umyślnie wchodzili pod koła naszego samochodu, szarpali za klamki, uderzali w karoserię samochodu. Dobrze, że kierowca ubera zamknął zawczasu wszystkie drzwi. Cała akcja trwała około minutę.

Skończyło się tak, że udało nam się ominąć blokujących nas taksówkarzy. Mam nadzieję, że samochód ubera nie ucierpiał, a jeżeli do tego doszło, to taksówkarze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności (kierowca miał wideorejestrator). Wydaje mi się, że pierwszy kierowca anulował przejazd ze względu na to, iż to nie pierwsza taka akcja w tej okolicy.

#taxi #afera #gdansk #uber #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_4XDlBs0oXEMf0TqMELZNXcczNBSEIeu4.jpg
  • 27
@Matajo: Ja Cię rozumiem, też nie przepadam za tą profesja. Mam jednak nieco dystansu do nich jako ludzi chcących normalnie, lepiej żyć.
Wszyscy piszecie, że muszą się zmienic, być tańsi, podnosić jakość, ale oni w starciu z takim multikorpo dosłownie nie istnieją. Wyjścia mają dwa, sprzedać auta, iść na etat i ustąpić pola uberowi, co w żadnym wypadku nie będzie korzystne dla klienta, lub protestować jak potrafią i szukać szansy dla
@KrolWlosowzNosa: Zostawmy sprawę protestów. Co sądzisz o sytuacji, która mi się przytrafiła? Moim zdaniem agresja w stosunku do innego przewoźnika jest czymś niedopuszczalnym i takich zachowań nie powinno się tolerować.
@Matajo: Naturalnie rozumiem i być moze podzielał bym Twoje oburzenie. Niestety gdyby jakikolwiek protest, szczególnie w Polsce, był prowadzony w formie nie ingerowania w jakikolwiek porządek, to jego treść byłaby skazana od początku na porażkę. Ot typowe cienie 'wolnosci'
To smutne, ale są grupy zawodowe, które polegają tylko na intensywności protestu.
Zawsze tutaj przytacza się przykład brutalnego tłumienia przez Margaret Thatcher protestów górników niegodzacych się na bolesna reformę. I ok, zdławiony
Rozmawiałem z kierowcą mytaxi i mówił że uberzg mu nie przeszkadzają bo on z firmy ma zlecenia żeby odebrać z hotelu, lotniska i dostaje fajniejsza kasę