Wpis z mikrobloga

#katolicyzm #protestantyzm #wiara #biblia #kosciol #chrzescijanstwo #mikromodlitwa

Podczas odwiedzin u mojej babci zauważyłem obok obrazów Jana Pawła II trzymającego groteskowo wygięty krucyfiks, noszący czapkę boga-ryby Dagona (dla zmylenia przeciwnika zwanej też mitrą), obrazów świętej rodziny z Jezusem jako dzieciątkiem, rzeźby martwego Jezusa uwięzionego i przybitego na stałe do krzyża, także obraz tzw. Miłosierdzia Bożego Faustyny Kowalskiej z przedziwnym i jawnie opozycyjnym do Słowa Bożego napisem:

Pragnę, aby obraz czczono w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie


I to zainspirowało mnie do analizy treści objawień, które są w nachalnej kontrze do Biblii, zgodnie z tym co piszę apostoł Paweł w drugim liście do Tymoteusza:

Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości (2 Tym. 3:16)


Zacznijmy od treści objawień Faustyny:

Objawienie Faustyny:

Pragnę, aby obraz czczono w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie

żądam czci dla mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu, który jest namalowany. Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków.


Biblia:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (II Moj. 20:4-5, II Przykazanie Boże)


Zakaz tworzenia jakichkolwiek wizerunków Boga, aniołów, ludzi, zmarłych, zwierząt do celów kultowych i sakralnych jest jednym z dziesięciu Bożych Przykazań, wypisanych przez Niego samego Jego własnym palcem na kamiennych tablicach i złożonych do Arki Przymierza, symbolu tronu Boga na ziemi. W odróżnieniu od kamiennych tablic, niższe i warunkowe prawo ceremonialne i rytualne ustanawiający lewicki porządek Tory z ograniczonym dostępem do Boga zapisane zostało w księdze prawa, która została złożona obok Arki - prawo to było cieniem i zapowiedzią spraw, które miały dopiero nadejść.

Druga sprawa, Jezus niczego nie żądał - zwłaszcza wykonania rzeczy grzesznych (przykazania definiują co jest grzechem, bo przekroczenie Bożych (ale nie ludzkich/kościelnych) Przykazań to grzech). Gdy uczniowie odchodzili od Jezusa, Ten nie zatrzymywał ich, a nawet zapytał pozostałych czy oni też chcą odejść.

Objawienie Faustyny:

czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej (...) piąta męka - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność; widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka jest ustawiczne, towarzystwo szatana; (...) opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest.


Biblia:

I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle (Mt 10:28)

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

DUSZA, która grzeszy, ta umrze (Ez 18:4)

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (J 3:16)


Idea wiecznego piekła wynika z synkretycznego przyjęcia greckiej filozofii nt. dualizmu i nieśmiertelnej duszy zamiast biblijnego holizmu i kondycjonalizmu. Wieczny (konsekwencje) i nieugaszony (nikt nie może go ugasić) ogień nie implikuje, że to co w ten ogień jest wrzucone jest nieśmiertelne, bo:

Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen (1 Tm 6:16)


Tylko Bóg jest nieśmiertelny.

Skoro Faustyna mówi tyle o miłosierdziu Bożym, to czy miłosierny jest ktoś, kto za nawet najgorsze skończone życie na ziemi może wymierzyć nieskończoną karę wiecznych mąk? Idea wiecznych cierpień dusz w piekle jest ideą, która zniechęciła najwięcej ludzi do Boga Biblii a reszta służy mu ze strachu.

Objawienie w Fatimie, "Dzieciątko Jezus" powiedziało:

ludzie muszą oddać należną cześć Niepokalanemu Sercu Marii, aby ludzkość mogła być zbawiona


Biblia:

I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. (Dz. 4:12).

Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (J. 3:17)


Objawienie w Fatimie:

Zmów różaniec każdego dnia za pokój na świecie... Módl się, módl się wiele i złóż ofiarę za grzeszników, gdyż wiele dusz idzie do piekła, nie ma bowiem nikogo, kto by złożył ofiarę za nich i modlił się za nimi... Ukazałam wam piekło, gdzie znajdują się dusze biednych grzeszników. Aby ich zbawić, Bóg chce ustanowić na całym świecie kult i modły do mojego niepokalanego serca. Jeśli ludzie uczynią to, co ja mówię, wiele dusz będzie zbawionych i nastanie pokój... Zmów różaniec do Matki Różańcowej każdego dnia, aby zaprowadzić pokój na świecie... ponieważ tylko ona może wam pomóc.


Biblia:

Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. (Mt 6:7)

Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze (...) już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy (Hbr. 10:10 10:18).


Jezus nigdy nie czynił cudów na zawołanie, aby komukolwiek udowodnić swoje boskie pochodzenia, zjawa z Fatimy obiecała cud, żeby uwodnić, że jest Dziewicą Marią.

Problem jest taki, że Maria nie była dziewicą po urodzeniu Chrystusa:

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus (Mt 1:24-25)

Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką» (Mt 12:46-50)

Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. (Łk, 2:7)


Dodatkowo, fizjologiczne niemożliwym jest zachowanie dziewictwa po urodzeniu dziecka metodą naturalną.

Warto jest wiedzieć jakiej natury są dane nadnaturalne zjawiska i objawienia, bo:

I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. (2 Koryntian 11:14)

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (Gal 1:8)

Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (Mt 24:23-27)


Powtórne przyjście Jezusa będzie dla wszystkich widoczne i nie jest ono warunkowe, ale konieczne by nastał prawdziwy pokój. Naszym papierkiem lakmusowym powinno być Słowo Boże, które jest ostrzejsze niż najostrzejszy obosieczny miecz. We wszystkie te tajemnicze objawienia, dane pojedynczym osobom, nie powinniśmy wierzyć ani za tymi osobami podążać.

Drodzy bracia katolicy, uciekajcie, uciekajcie z Babilonu.

Źródła:
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/objawien.htm
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/obj_w_polsce.html (zwrócić uwagę ile jest poleceń stworzenia obrazu, figury)
http://www.zaufaj.com/dzienniczek-swietej/529-dzienniczek-zeszyt-pierwszy-rkopisu.html
ajronmen - #katolicyzm #protestantyzm #wiara #biblia #kosciol #chrzescijanstwo #mikro...

źródło: comment_ESOc8BiRKjRO4LYHucGCEHi5dn5gmxdZ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz