Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #simracing ważna sprawa, która kierownica najlepsza w cenie do tysiaka, może być używana?
Czyli pytania by były tak:
1) Którą kierownicę wybrać
2) Co lepsze logitechy g29, czy thrustmastery (któryś odpowiedni dla logitecha) Z tego co wiem g29 jest najlepsze na rynku?
3) No i konsola to pewnie ps4 pro, bo tam są symulatory, albo windows bo tam jest r factor?
4) A jak trudno zamontować fotel na siłownikach?
5) No i zestaw vr, co wybrać i z jakimi grami można go używać (byłbym zainteresowany torowymi i dirtem)
#gry #wyscigi #samochody #assettocorsa #granturismo #forza #projectcars #driveclub
  • 31
Z tego co wiem g29 jest najlepsze na rynku?


@caribbean: XD

Ogólnie za 1k kupisz nowe G29, nawet z Shifterem za tyle można wyrwać.
Możesz też szukać używanej T300/T300RS, ogólnie Thrustmastery są lepsze pod względem FFB, jedynie są bardziej awaryjne, dlatego jakbyś szukał to raczej z gwarancją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
1 - Z nowych to Thrusmaster T150, z używanych to G27 lub T300 na gwarancji.
2 - Thrusmaster bo ma nowszy mechanizm FFB.
3 - Symulatory na konsoli xDDD dobre XDDD. Bierz kompa tam masz:
AC, RF2, iR, R3E a niebawem AC Competizione.
4 - W zasadzie prosto jak maszl hajs i kupisz gotowca.
5 - co do VR niech ktoś inny się wypowie ale ogólnie na kompie działa z nim większość
@TheSznikers:
1. dlaczego nie g29? kierownica wygląda 100x lepiej
2. czyli logitech całkowicie odpada nawet mimo mniejszej ceny? (patrz post wyżej)
3. czyli tylko pc? No ale to cena znów do góry?
4. chcę zbudować sam, nie mam 20k na wydanie na to, nie wiem ile co kosztuje
5 ok czekam na zdanie innych
No i czy wzrost ceny w porównaniu do g29 za 7 stów używki do pewnie ceny ok. 1700 na dobrego trustmastera, jest nadal opłacalne?


@caribbean: To musisz sobie sam odpowiedzieć ile będziesz jeździł. Jeżeli chcesz na serio latać w simach, a nie raz na tydzień w NFS to raczej warto dopłacić do Thrusta.

BTW, na G29 często są dobre promocje i kupno nówki za 800zł nie jest dużym problemem.

1. dlaczego
@caribbean: miałem Ci zaproponować Thrustmastera TMX z T3PA za cenę do dogadania, ale TMX akurat nie współpracuje z PS4.

W każdym razie tak jak @TheSznikers: napisał symulatory to na PC :) Jeśli się upierasz na PS4 to T300 Ci styknie co do VR to pojęcia nie mam jak to wygląda na PS4.
@woleratler: nie upieram się, wyślij cenę do uzgodnienia jak masz coś po taniości sprzedać,to chętnie się przyjrzę. Natomiast myślałem że ps4 bo będzie mniej kłopotliwe - ale pc też może być

no ale jak tu grać w granturismo sport na pc co? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@caribbean: PC zaoferuję Ci więcej gier. Poza tym jeśli nie VR to zawsze jest 21:9 144hz albo po prostu 3 monitory a to naprawdę robi robotę w symulatorach/samochodówkach.

Później zaproponuję Ci cenę - kierownica należy do brata, ale użył jej może z 10 razy. Zapytałem czy chce ją opchnąć (PS. 1080 Ti też ma na sprzedaż jak chcesz xD)
@caribbean: coś takiego, aczkolwiek ta przeróbka... Jak już @Golomp: pisał Thrustmastery są nieco awaryjne więc nie wiem jak z gwarancją w tej sztuce po modyfikacji (pewnie jej nie ma :)) PS. Support Thrustmastera jest bardzo dobry - jeśli coś nawali to obejdzie się bez problemów przy gwarancji.

Podpytaj tego gościa czy to nadal ma gwarancje bo cena fajna.
ale jak tu grać w granturismo sport


@caribbean: najlepiej wcale

a teraz tak

PC >>>>>>>> konsola jeśli chcesz symulatora, a jak chcesz sobie riga rozbudowac o zegary wyświetlacze i inne pierdoły to tylko PC, motion riga pod konsole też chyba nie podepniesz
Thrustamster > Logitech (mówimy o G29 / T300)

kierownica wygląda 100x lepiej


W thrustmasterze masz wymienne kierownice, poza tym nie ma lepszej kierownicy w rozsądnej cenie niż Thrustmasterowa Alcantara
@caribbean: jesli chcesz jezdzic rajdy i rally cross zdecydowanie odradzam G29 poniewaz ffb na zebatkach bardzo halasuje i ma slaba kulture pracy... natomiast jesli jezdzisz AC albo PC2, RF2 itd to tutaj jazda jest bardziej plynna i w wiekszosci przypadkow nie odczujesz roznicy. G29 to bardziej zachowawczy wybor - ale dobre pedaly w komplecie.
z jednego i drugiego bedziesz zadowolony, ale przy T300 postaraj sie zeby miec gwarancje...