Wpis z mikrobloga

Pany, pomóżcie.. Dzieciak z sąsiedztwa prosi o pomoc w złożeniu kompa, a ja całkowicie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o podzespoły...

Kwota jaką ma: 1000zł
Do czego potrzebuje: do grania

Z tego co widziałem to ma tam 4GB DDR3, więc pewnie da radę przełożyć, HDD też póki co stary pewnie mu przełożę, obudowa i zasilacz jest (chociaż może się okazać, że zasilacz nie wystarczy, ale póki co liczymy że jest)..

Tak więc płyta + procesor + grafika za 1000zł. Coś polecicie?

#pcmasterrace #komputery
  • 18
@Variv: to że szału nie ma to wiemy wszyscy... Teraz ma jakiegoś AMD, ale nie wiem dokładnie co mu tam siedzi...

@husky83 To sprawdź. Może da się coś przeszczepic do nowego pc. Np. zasilacz albo ram. To bo mogli sporo pomoc przy takim budzecie.
@Variv: zasilacz, ram (4GB DDR3) i dysk liczę że się da przeszczepić, póki co patrzę na płyta+procek+grafika, najwyżej potem tatuś będzie musiał wyskubać z portfela żeby coś dołożyć, ale emeryt górniczy (mający dodatkową fuchę), więc da radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@husky83 MSI B85 g43 lga 1150 około 300 zł. Po taniosci msi B85 p33/e33 za nawet 150 zł. Cpu i5 4460/ i 5 4570 za 400 zł . Zostaje trochę na gtx 1030. . Jak stary dołoży trochę to druga kość DDR 3 4gb aby było 8 gb razem.
@husky83:

Szukaj jakiegoś poleasingowca za 500-600zł i używki GPU, lub 1030.
@Christophy Polisingowe to zazwyczaj jakiś biurowe ze słabym 2 rdzeniowy cpu. Wiec pod gry na wet nie wymagające słabo
@husky83: Sprzedaj to co ma, zostanie 200-300zł.

Wymieniasz na i5, dokupujesz 4GB DDR3 i najlepszą grafikę na jaką zostanie. Sprawdź jaki ma zasilacz, żeby nie było problemów. Grafiki raczej używki bo z nowych pewnie ciężko będzie coś wybrać.

SSD staniały, można rozwaźyć 120 na system.