Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie odnośnie uprawnień projektowych/wykonawczych.

1 Chciałbym zrobić uprawnienia, posiadam obecnie studia I stopnia Inżynieria Środowiska, czy jeżeli zrobię uprawnienia w ograniczonym zakresie to jakie będę mógł projektować instalacje sanitarne (dokładniej chodzi mi o gazociągi i przyłącza gazu)?
Znalazłem informację o kubaturze obiektów oraz o rodzaju zabudowy, ale chciałbym dowiedzieć się jak wygląda to w praktyce - co dokładnie mogę robić gdy posiadam uprawnienia w ograniczonym zakresie.

2 Jak zrobię uprawnienia w ograniczonym zakresie, a potem zaliczę studia II stopnia, to rozumiem ze czeka mnie drugi egzamin, ale czy praktyki będą się liczyły z poprzednich lat (te przy których uzyskałem ograniczone uprawnienia)?

Z góry dzięki za pomoc, nigdzie jakoś nie mogę znaleźć praktycznych i konkretnych informacji o uprawnieniach w ograniczonym zakresie.. ;)

#uprawnienia #inzynieria #pytanie #projektant #instalacjesanitarne
  • 2
  • Odpowiedz
@eny90:
Ad.1.
Uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń uprawniają do projektowania obiektu budowlanego lub kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym, takim jak: sieci i instalacje cieplne, wentylacyjne, gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne.
Uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w ograniczonym zakresie uprawniają do projektowania lub kierowania robotami
  • Odpowiedz
Zadzwon/ pojedz do izby. Tam Ci wszystko wytlumacza. Z doświadczenia wiem, że te porady ludzi nie będących na bieżąco ( spoza izby) są mało warte.
  • Odpowiedz