Wpis z mikrobloga

Ktoś robił coś na NX soft CAD/CAM i ma jakieś opinie na jego temat? W firmie będzie wdrażany bo jako jedyny ogarniał nasze potrzeby (których sam do końca nie znam jeszcze:) ale inne programy miały z tym problemy.
Niedługo będzie tygodniowe szkolenie więc będę się wdrażał.
Doświadczenie w cadach etc zerowe oprócz jakiegoś tam grzebania w sketchup czy fusion360.

#druk3d #cnc #frezarka #cad #pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
@ElCidX: Moim zdaniem w modelowaniu 3D i tworzeniu dokumentacji płaskiej najgorszy z jakim miałem styczność, zaś w kwestii CAMa najlepszy. Z CADa używałem jeszcze SolidWorks, Inventor zaś z CAM PowerMill i FeatureCam
  • Odpowiedz
@ElCidX: Zależy co robisz. Do tworzenia modeli 3D detali i późniejszego CAMa to NX jest dobry. W złożeniach czy innych modułach np. blach już nie jest kolorowo.
  • Odpowiedz
@ElCidX: To program optymalny pod tym względem, w firmie dobrze wybrali. Jeszcze SolidWorks od chyba wersji 2017 ma w ofercie moduł CAM ale z racji krótkiej obecności na rynku nie jest popularny a sam nie miałem z nim styczności to nie wiem czy jest dobrze zrobiony.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElCidX robiłem kilka detali w nx na frezarki i jak dla mnie bardzo fajny program. Samouczek przeszedłem i bez problemu potrafiłem wykonać detale. Ogólnie polecam ;)
  • Odpowiedz
@ElCidX: a sprawdzaliście Hypermilla? W mojej opinie NX w możliwościach CAMa go goni, ale mu nie dorównuje. Jednak Hypermill nie ma typowego CADa.

W NX trochę symulacji MES robiłem na studiach - możliwości są duże. Program mniej intuicyjny niż SolidWorks czy Inventor.

Inventor i SolidWorks mają możliwośc odpalenia modułu HSM. Jednak to nie nadaje się do płynnej obróbki 4 i 5 osiowej. Z indeksowaną obróbką sobie poradzi. Nie wiem jakie
  • Odpowiedz
@ElCidX: Cad nx'a nie jest zły poprostu działa ciut inaczej niż Sw lub solid edge . Cam chyba najlepszy na rynku w zaleznosci od licencji , camdivision ma trochę darmowych webinarów `na youtube można się z nich podszkolic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz