Wpis z mikrobloga

Czesc, znacie jakieś fajne serie fantasy? Tylko najlepiej żeby główna po stać nie była kobietą bo to najczęściej kończy się jakimś #!$%@? romansem

I co sądzicie o książkach z serii archiwum burzowego świata? Warto zaczynać? Jakieś audiobooki z tego są?

No i najlepiej jakby książki były dostępne w formie audiobooków bo lubię do spania słuchać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale tradycyjne tez herbie obyczaje ( )

#ksiazki #fantasy #fantastyka #audiobook
  • 33
@Cytrynowe_Ananasy
Saga o mieczu prawdy - Terry Goodkind("Pierwsze prawo magii")
Saga o aniołach M. L. Kossakowskiej(zaczyna się od "Siewca Wiatru")
Kroniki Drugiego Kręgu - Białołęcka("tkacz iluzji")

I, jedna z moich ulubionych serii, Kroniki Pradawnego Mroku, spod pióra Michelle Paver("wilczy brat")

Te dwa ostatnie są trochę młodzieżowe, ale niesamowicie wciągają
@Cytrynowe_Ananasy: Jest grafika w necie. Trochę się to zazębia ale raczej nie trzeba w jakiejś konkretnej kolejności czytać. Ciężko coś wskazać, ja zacząłem od Drogi Królów której nie zmogłem w wersji papierowej bo nie miałem czasu (wolno się też rozkręca) ale potem w audio łykałem jak pelikan wszystko jak leci. Spróbuj może "Mistborna" w wersji z graphic audio i zobacz czy cię wciągnie. Na ich stronie są próbki audio, imo zrobione
@Cytrynowe_Ananasy: @drzuo: Cykl Archiwum Burzowego Światła Sandersona nie polecam jak dla mnie trochę na siłe rozwlekanie historii i oczywiście jest nie skończony będą następne książki. Nie mogę też powiedzieć nic złego bo przesłuchałem całość i nie znam innych jego dzieł ale na pewno nie powrócę do jego dzieł.
Możecie mnie nazwać wieśniakiem ale Sapkowski dla mnie jest świetny Trylogia Husycka i Wiedźmina zajebiście mi się słuchało jeśli chodzi o serie.
@Cytrynowe_Ananasy: Albo zrób sobie "Warbreakera" od Sandersona jak nie chcesz bab w głównych rolach. Choć w chyba każdej książce jest co najmniej jedna na pierwszym planie. "Warbreaker" bardzo przyjemna a chyba niedoceniana książka z tego uniwersuum
@Cytrynowe_Ananasy: Ja Cosmere czytałem w takiej kolejności: Mistborn(pierwsza trylogia), Elantris, Warbreaker, a potem ABŚ (przed 3 częścią przeczytaj Edgedancer) i jest spoko. Każdy z cyklów jest o czym innym i jeśli nie wiesz czego szukać, to nawet się nie zorientujesz, że dzieją się w jednym uniwersum, ale archiwum warto czytać jak już coś przeczytasz( a przede wszystkim warbreakera przed drugim tomem).

Z innych fajnych rzeczy Farseer trilogy, to cykl o Fitzu,
@Cytrynowe_Ananasy: Ja jeszcze czytałem: Warcraft: Dzień smoka, Warcraft: Władca klanów, Warcraft: Ostatni strażnik i trylogię Warcraft: Wojna Starożytnych: Księga pierwsza: Studnia Wieczności,Księga druga: Dusza Demona, Księga trzecia: Rozbicie. Pierwsza książka i trylogia opowiadają historię maga Rhonina i smoka pod postacią człowieka, Krasusa. Muszę przyznać, że wciągnęły mnie i czytało się przyjemnie.
@drzuo: Przynajmniej nie jest taki pompatyczny jak większość postaci w ABŚ, wszyscy do bólu dobrzy a ci źli totalnie jak by byli pisani według podręcznika do pisania złych postaci i nieciekawi przynajmniej dla mnie. Sanderson pisze dla pieniędzy i widziałem wiele opinii na temat tego że pierwsze jego powieści były dużo lepsze.
Peter V. Brett i jego Malowany Człowiek. Całkiem spoko. Jest tam z pięcioro głównych bohaterów z czego tylko dwie to kobity. Tylko to pisał facet i to widać w sposobie w jaki opisuje kobiety, ich problemy i sposoby radzenia sobie z nimi. Miejscami w #!$%@? seksistowskie.