Wpis z mikrobloga

Mirki Belgian Blonde się nie chce nagazować. Już chyba drugi miesiąc a zachowuje się jakbym nie dodal nic do refermentacji. O ile pamiętam to był blond z twojegobrowaru. Wyszlo chyba kolo 17 blg po dodaniu cukru a zeszło do 2-3. Fermentowane przez belgijskie pagórki.

Co robić? Sypnąć kilka granulek jakiś drożdży do butelek? Jakich?

Pierwszy raz mam taki przypadek :/

#piwowarstwo
  • 9
@jmyung: nie nie, candi sugar był do chmielenia a cukier do refermentacji. Podejrzewam że drożdże się rozleniły i nie chcą dalej.
@Nivele: stały w 10 przed latem a teraz koło 20

Zrobie test z dodaniem cukru bo a nóż coś mi się poebao i nie dosypałem przy butelkowaniu, a jak nie to mam jakieś roczne pszeniczne mangrove jack, jak nie chwyci to coś specjalistycznego jak f-2 albo t58
@Jackson_Hill: Nawet w 10 stopniach baardzo powoli ale cos tam powinno sie pojawic gazu. W 20 to juz by sie obudzily i cos tam pojadly. Ja bym zrobił tak: otworzyl 1 butle, pomiar blg w miare dokladnie, dodac drożdży, nawet piekarniczych, ze 3 dni w 25+ stopniach, ale pod przykryciem zeby jakie inne grzyby nie skolonizowaly, znowu pomiar blg przy takiej samej temp jak poprzednio. Jezeli wynik mniejszy to cukier jest
@Nivele: karwa wczoraj chcialem zrobic test, biore pierwsza butle a tam psssyk... biore druga - pusto, dalem drozdze babuni. Biore 3cia - wsypalem cukier i gushing na maxa... chyba sie to po prostu bardzo powoli gazuje, nie myslalem ze 7.5% bedzie problemem