Wpis z mikrobloga

Kto narzeka na stare baby w komunikacji, ten jeszcze chyba nie widział do jakiej kultury jest zdolna madka. Zaobserwowane dziś. Autobus lekko zatłoczony, ale nie że jakoś poważnie. Na przystanku wsiada madka z wózkiem. Miejsce przewidziane do zaparkowania wózka było zajęte, bo stał tam jakiś młodzian i dwie dziewuchy, w końcu to normalna przestrzeń dla pasażerów. No i tekst madki - nie żeby jakieś tam kulturalne wyświechtane "Przepraszam, ja tu wózek chcę wstawić żeby nie blokować połowy autobusu".
Madka wsiadając zabiła młodziana wzrokiem i wydała z siebie tylko jedno krótkie warknięcie:
- Tu jest miejsce dla wózków!

Do końca swojej trasy parzyłam na nią z obrzydzeniem, a na jej mężula z politowaniem.

#madki #komunikacjamiejska
  • 16
@DzonySiara: Wygoniła tych ludzi w sposób chamski i agresywny.
@komodus91: Masz rację, aczkolwiek właśnie wsiadająca madka powinna zewrzeć zwieracz i kulturalnie powiedzieć że chce tu stanąć z wózkiem, a nie zachowywać się jak księżniczka której inni muszą w lot dogadzać.
@Zielona_Beczka: powiem ci tak, u nas jest totalny brak kultury jezeli chodzi o matki z wozkiem czy kobiety w ciazy i one po prostu sa juz #!$%@? jak wychodza z domu bo wiedza, ze po drodze beda tylko krzywe spojrzenia - gdzie #!$%@? pchasz z tym wozkiem, trza bylo auto kupic a nie teraz w zapchanym busie sie cisnac ksiezniczko #!$%@? - zero pomocy. Jak na lotnisku stalismy w kolejce do
@DzonySiara: Kultura obowiązuje wszystkich tak samo. Nie ważne kto się zagapił, a komu miejsce "się należy".

@komodus91: No i czyj to problem, że matka już z domu wychodzi wychodzi i jest jaka jest zanim ktokolwiek "zawini"? Mój, bo idę po jej stronie ulicy? Mój, bo byłam pierwsza w kolejce? Smarkacza, że stał w autobusie i się zagapił w okno? W takim wypadku to leczyć się trzeba, a nie na ludzi
@komodus91: A Idź zielonko spać. Widzę, że w życiu u ciebie też zielono, zwłaszcza na polu relacji interpersonalnych. Udzielę ci darmowej lekcji,z okazji piątku mam dobry humor. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uwaga, zapisuj: Ludzie nie są w zobowiązani żeby zgadywać kiedy ty koloryzujesz. Nie są też zobowiązani zgadywać kiedy ktoś ma zły dzień, ani wypatrywać czy przypadkiem nie nadciąga baba w ciąży, której np. problemem będzie nawet
@Zielona_Beczka: dziekuje za pojazd od zielonek. Tylko jest roznica, ja to widze z drugiej strony, kobiety w ciazy normalnie pracuja wiec stanie w kolejce 5 min to nie jest poblem i maja #!$%@?. Nigdy nie widzialem ciezarnej ktora sapie, ze chce pierwsza. Kultura osobista nakazuje tej drugiej osobie to zaproponowac, wpuscic przed siebie, nie uczyli?
@komodus91: Roszczeniowość ciężarnych i madek to niestety częsty widok, podobnie jak u starych bab w autobusie. Niezależnie od stanu i okoliczności można powiedzieć jak biały człowiek "Przepraszam, źle się czuję - czy mogą mnie państwo przepuścić?" i nikt nie będzie robił problemu. Ale jak stanie taka gwiazda, sapie, prycha, wywraca oczami i ewentualnie jeszcze warczy nadąsana, to się niech nie dziwi że ludzie krzywo na to patrzą, a i rączek nie