Wpis z mikrobloga

Mirki studiujące na #politechnikakrakowska oraz wszyscy zainteresowani, który wydział jest bardziej perspektywiczny w kontekście informatyki?
Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki syllabus
czy
Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej syllabus

Dodam, od siebie, że moja wiedza z fizyki skończyła się na gimnazjum ( ͡° ʖ̯ ͡°) i raczej z niej będę miał największe problemy, a niefajnie by było zostać usuniętym po pierwszym roku.
#studia #informatyka #politechnika #krakow
  • 8
Dodam, od siebie, że moja wiedza z fizyki skończyła się na gimnazjum ( ͡° ʖ̯ ͡°) i raczej z niej będę miał największe problemy, a niefajnie by było zostać usuniętym po pierwszym roku


@Edgard: fizyka na studiach to zupełnie inny wymiar zabawy, z aparatem matematycznym który jest do dyspozycji po innych zajęciach jest znacznie przyjemniejsza.

@Edgard Ja się wybieram właśnie na ostatni już semestr informatyki na wieik. Przed czym przestrzegam to dosyć duża ilość przedmiotów związanych z elektroniką. Część prowadzących z kluczowych przedmiotów pozostawia wiele do życzenia. Jeśli tylko nie pasjonujesz się elektroniką, niskopoziomowym programowaniem to uderzaj na wydział fizyki zdecydowanie :)
@Edgard: Studiowałem na tym WFMI, fizyki nie było dużo. Więcej matematyki pod postacią algebry, analizy czy matematyki dyskretnej, co jest akurat chyba standardem na studiach informatycznych. Jeżeli nie interesuje Cie elektronika to chyba wlasnie ten fmi jest lepszym wyborem.
@marcu56: @nihooja: Tak naprawdę to myślę bardziej o WIEiK, z racji tego że patrząc po syllabusach to fizyka i elektronika i tak mnie czeka, a z przedmiotami obieralnymi to chyba lepiej to wygląda na WIEiK patrząc po programie studiów
@Edgard weź pod uwagę to że przedmioty obieralne wybiera się poprzez głosowanie i wszyscy potem chodzą na to samo co będzie miało najwięcej głosów