Wpis z mikrobloga

Cześć motoryzacjne Mirosławy!

Nadszedł czas na nowy samochód, którym będę przemierzał kolejne lata życia. Smutek wielki rozstawać się z moją Astrą, ale kiedyś trzeba powiedzieć dość.

Chcę kupić 2-3 latka w leasingu za max. 70-80tys zł. Nie wymagam konkretnej marki, nie jestem antyfrancuski, czy proniemiecki. Do tej pory miałem Fiaty, Ople, Volkswageny i każdy był na swój sposób dobrym samochodem.

Głównymi kryteriami są dla mnie:
1. Tylko benzyna, pożegnałem się z dieslem ostatecznie. Minimum jakaś uturbiona 1.4 125KM, nie chcę mieszczucha, który ledwo rusza spod świateł (jeśli silnik będzie się nadawał do zagazowania, to całuje rączki, chciałbym gaz)
2. Kombi/Sedan/SUV (z naciskiem na kombi) - nie lubię małych samochodów, ma jeździć na zakupy, przetransportować meble jak będzie trzeba czy zabrać 4 ludzi z nartami i ekwipunkiem w Alpy
3. Ekonomiczny i solidny - wiadomo, każdy chce tanio i dobrze:)

Nie potrzebuję miliona bajerów, ważne żeby miał sensowną deskę rozdzielczą :)

Potraficie coś tutaj doradzić? Może jakiś konkretny model, może chociaż podpowiedź, może ciężko trafić na dobrego 2-3 letniego leasingowca?

Nie jestem specem od motoryzacji, nie przesiaduje w kanale, a żeby zmienić klocki hamulcowe, jadę do mechanika, bo jest po prostu wygodniej :)

Dzięki za każdą pomoc!

#motoryzacja #motomirko #samochody #samochod #leasing #foczanwaucie
  • 12
@indukti: Znajomy jeździ od roku tym Aurisem i ma bardzo mieszane uczucia.. Jest daleki od tego, żeby mi go z czystym sumieniem polecić ze względu na dużo małych rzeczy, jak przyspieszenie czy ergonomia kierowcy

@benzdriver: @Odczuwam_Dysonans: własnie przeglądam Hyundaie i Kie w poszukiwaniu czegoś ciekawego, dzięki za podpowiedź :)

A co z np. nowym Fordem Mondeo? Słyszałem sporo pozytywnych opinii, a i na pierwszy rzut oka sprawia bardzo dobrze
@FoczanPingwianu: nie orientuję się jakoś mega w nowszych autach, ale gadałem z gościem, co jeździł pierwszym Cee'dem przez 7 lat trwania gwarancji, potem sobie go zostawił do użytku prywatnego i do firmy kupił kolejnego, nowszego i też chyba z tą rozszerzoną gwarą. Bardzo był zadowolony. Jakbyś dorwał takiego z gwarancją to fajna opcja. No, tylko on miał diesle. Koreańczyki zrobiły duży progres, i wolałbym to, niż np Opla ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FoczanPingwianu: Nowy Ford Focus wygląda ciekawie, już można zamawiać, minus to nowość więc może mieć choroby wieku dziecięcego. Ewentualnie jakaś Octavia tsi 150 kucyków.
Edit: Źle zrozumiałem twój post. Szukasz 2-3 latka a nie nowego.