Wpis z mikrobloga

@Wypok_spoko:

1. wszystko zależy jakie ledy będziesz tym zasilać.
Większość (sensownych) ledów na 12v (np takie "halogenki") mają zintegrowaną przetwornicę stabilizującą prąd ledów, więc regulowanie zasilania - jest conajmniej bezcelowe, bo w dużym zakresie zasilania ledy będą świecić ciągle tak samo. A poniżej pewnego napięcia - gdzie już stabilizacja nie będzie umiała stabilizować - może zachodzić efekt zmniejszenia jasności, ale również też migania lub pulsowania jasności, a w ogóle - nierównomiernej
@hrumque: wow, dziękuję za bardzo rzeczową odpowiedź. Zamówiłem ten regulator PWM. Z tym, że z nim będzie taki problem, że będzie trzeba stanąć na jakieś krzesło, żeby sięgnąć lampy i ściemnić.

Powyżej wrzuciłem zdjęcie zasilacza, który jest w lampie i się tak zastanawiam czy on przypadkiem nie jest jednak dostosowany do ściemniania? Niby na wejściu i wyjściu możliwe są różne napięcia.

Spróbuję skombinować jakiś ściemniacz i to przetestować.
Powyżej wrzuciłem zdjęcie zasilacza, który jest w lampie


@Wypok_spoko: nie, to się nie nadaje - to wybuchnie. Ten zasilacz nie ma przewidzianego ściemniania. Po prostu - obojętnie jakie napięcie (z podanego zakresu) podasz mu na wejście - to da odpowiedni PRĄD 300mA na wyjściu, by ledy świeciły w ustalonej jasności. To że napięcie wyjściowe jest podane w pewnym zakresie 85-265v wynika z tego, że to jest zasilacz stało-prądowy (zmienno-napięciowy) - bo
@hrumque: wcześniej pisałem o 12 V, ponieważ nie wiedziałem co siedzi w środku.
Jaka jest możliwość, żeby zrobić ją podatną na ściemnianie? Świeci bardzo mocnym światłem (i to jest ok), ale czasami bym chciał żeby jednak było trochę ciemniej :P