Wpis z mikrobloga

Mirki mam jutro wyjazd około 400 km. Dzisiaj zauważyłem że jest niski poziom oleju - w sensie łapie się ale już w dolnej skali. Zawsze wymieniam co około 10k km i teraz planowałem za miesiąc. Nic się nie stanie przy tak długiej trasie? Mechanik ze mnie słaby a już teraz nie znajdę serwisu, który mi wymieni. #mechanikasamochodowa #samochody #auto
  • 26
  • Odpowiedz
@art212: to, że oleju ubywa to nic dziwnego. Oleju po prostu ubywa, raz więcej, raz mniej, ale ubywa. Skoro przez 10kkm zeszlo tylko z max do min czy tam polowy do min to wszystko jest jak najbardziej ok
  • Odpowiedz
@art212: podaj coś więcej (dokładny model i model silnika). Kiedy ostatnio zmieniałeś olej/ile przejechałeś? Silniki są coraz gorszej jakości/żyłowane i 'branie oleju'/dolewki nie jest jakimś ewenementem. Dolej, daj się 'odstać', sprawdź poziom oleju. Pojeździj przez ten miesiąc kontrolując (na zimnym oleju), czy są duże ubytki. Jak np. po 1000km jest spora różnica, to trzeba poszukać. Na zimnym silniku zobacz, czy nic nie pływa w płynie chłodniczym (odkreć korek płynu chłodniczego,
  • Odpowiedz