Wpis z mikrobloga

@lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Byłem kiedyś wierzącym i moje odejście od wiary było wielkim załamaniem i kryzysem egzystencjalnym.

Najbardziej rozwala mnie to, że jest tyle religii na świecie, a każda uważa się za tą prawdziwą. Ostatecznie jest 1 niebo, czy każda wiara ma swoje oddzielne? A co jeśli w których wiarach nie ma nieba? Czy jest fałszywa?

Dlatego to jest nazwane wiarą, nie umiem oszukiwać sam siebie, wiedząc że istnieje obiektywna prawda, jakże
  • Odpowiedz
@kowal61: @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Już pomijając to, że nie wiadomo co się dzieje z starymi bogami. Tymi w których już nikt nie wierzy. Ludzie mogli w nich wierzyć tak mocno jak chrześcijanie mogą wierzyć w boga. A co jeśli wszyscy chrześcijanie umrą i pojawi się nowa religia? Stary bóg umrze i przybierze szaty pod nowymi nazwami z nową ideologią?
  • Odpowiedz
@kowal61: Czytałam i pierwsze słyszę. To że Żydzi odwalali sobie jakieś tam całopalenia przed Chrystusem to ich sprawa. Poza tym co jest złego w spalaniu krów?
@Logart: Traktujesz to tak, jakby wszyscy bogowie to było to samo. Rozpatruj wierzenia bardziej indywidualnie. A co do wymierania - takiemu np chrześcijaństwu idzie nieźle już od 2 tysięcy lat, więc nie spisuj ich jeszcze na straty.
  • Odpowiedz