Wpis z mikrobloga

@kowal61: A jeśli były by dowody, powtarzalne, że ktoś inteligentny, kontaktuje się z nami i można to sprawdzić naukowymi metodami. Trzeba będzie jeszcze odrzucić, czy to nie jest dużo bardziej inteligentna od nas rasa, a nie siły nadprzyrodzone.
  • Odpowiedz
@lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Nie widzę innego powodu do obrony prawd bibilijnych niż wiara w ich prawdziwość. Wierz tam w co sobie chcesz. Nawet nie widzę nic złego w #gimboateizm bo to zwykły racjonalizm. Bazując na tym co widzę dookoła w Biblię jest ciężko uwierzyć. Czy według Ciebie istota miłosierna zesłałaby księgę, w którą ciężko uwierzyć na logiczny umysł i kazała w nią wierzyć pod groźbą wiecznych męk w piekle?
  • Odpowiedz
@kowal61: Nie bronię żadnych prawd, tylko ci mówię, że czytałam Biblię i nie zauważyłam tam takich głupot jakie wypisałeś. Prawdopodobnie sam tego wcale nie czytałeś, tylko oglądałeś komentarze gimboateuszy w internecie z przeinaczonymi albo wyciągniętymi z kontekstu cytatami.
Nawet teraz popełniasz błędy rzeczowe. W doktrynie chrześcijańskiej to nie Bóg skazuje ludzi na piekło, tylko oni sami decydują się tam iść. Btw - piekło to też nie jest gorąca piwnica z
  • Odpowiedz
@lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Czytałem Stary Testament i tym się zniechęciłem do wiary. Nawet w Biblii nie ma bodajże wzmianek o piekle, ale takie jest aktualnie stanowisko kościoła katolickiego. Są spore różnice np. według Biblii modlenie się do figurek i malunków świętych to grzech, a w kościele coś normalnego.
  • Odpowiedz
@kowal61: Nie, takie nie jest aktualne stanowisko KK. Znowu powtarzasz mity rozpowszechniane przez antyteistów, zamiast szukać informacji u źródła. Modlenie się do figurek i malunków to też powtarzany w internecie błąd. Po pierwsze żaden szanujący się wierzący nie modli się do figurek, tylko do Boga, a po drugie niby zakaz tworzenia podobizn Boga wziął się z błędnego tłumaczenia oryginału PŚ.
  • Odpowiedz
@lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: Widziałem w kościołach sceny przedstawiające piekło, gdzie ludzie cierpieli w ogniach piekielnych. Wzięło się to bodajże z widzeń siostry Faustyny.

Prawie każdy wierzący ma w domu krzyż z podobizną Jezusa.

Akurat o tym błędzie w tłumaczeniu nie wiedziałem ale brzmi on jakoś w stylu "Nie będziesz się modlił do figurek ani podobizn niczego co jest w niebie".
  • Odpowiedz