Wpis z mikrobloga

Senat Rzymski DEBATA 18D
#lacunafabularniesenatrzymski
(debata potrwa co najmniej do 10.07 g.13:00)

-----------------------------------------------------------------------

- Głos zabierze teraz konsul Scypion August

- Senatorowie, przychodzę z informacją, która za kilka godzin zatrzęsie całym światem. Kartagina dokonała desantu w Sparcie. Władca grecki Perykles dowodził armią, która miała zepchnąć armię kartaginy do morza. W boju Grecy okazali się być jednak słabi i mimo przewagi liczebnej ponieśli druzgocącą klęskę. Armia dokonała szybkiego odwrotu, a w jego trakcie Perykles poniósł śmierć. Miasta greckie natychmiast wysłały do Dydony prośbę o podjęcie rokowań pokojowych, na prośbę którą Dydona przystała. Rokowania odbędą się w Kartaginie, na które to zaproszony został również Rzym.

Gajusz Oktawiusz wyprostował się na swoim krześle, gdy usłyszał ostatnie zdanie.

- W związku z tym Senat musi zdecydować o wysłaniu delegacji na to wydarzenie. Ze swojej strony zgłaszam siebie jako jednoosobową delegację. Senat jest obecne zbyt słaby i zbyt skłócony, aby szybko podjąć decyzję w tej sprawie wraz z ustaleniem naszego stanowiska, dlatego apeluję o zostawienie tej sprawy mnie. Arturusie, ty też masz ważne informacje, śmiało

- Dziękuję czcigodny Scypionie. Szanowni senatorowie. Z dumą informujemy, że udało nam się przejąć czterdzieści beczek z Łzami Hadesa. Nadal prowadzimy poszukiwania Parosa oraz równolegle nasi alchemicy próbują dociec receptury tego śmiertelnego wynalazku. Przeprowadziliśmy również śledztwo w sprawie sponsorów Noworzymian i nie znaleźliśmy żadnych dowodów na nielegalne pochodzenie pieniędzy. Przypuszczamy, że przy zakupie nieruchomości część środków mogły stanowić sfałszowane sestercje, jednak z racji iż są one już w obiegu, nie jesteśmy w stanie namierzyć ich źródła poza straconym Grekiem od portu na dawnym terenie Augustulusów. Noworzymianie działają w formie spółek, gromadząc majątki często kilkunastu rodzin, przez co aktualnych 17 senatorów reprezentuje około dwóch tysięcy osób. Wnikliwa obserwacja tych osób jest czaso- i kosztochłonna, ale staramy się znaleźć jakąś lukę w tym, niestety legalnym, procederze.

Arturus Klawius zamyślił się, po czym spojrzał na jeszcze jedną notatkę.

- Łzy Hadesa, przejęte przez nasz wywiad, są zapewne jedynie ułamkiem wszystkich wyprodukowanych na całym świecie. Możemy przypuszczać, że w ich posiadaniu są miasta greckie, a nawet piraci. Nie możemy również wykluczać Kartaginy...

-----------------------------------------------------------------------

Lucius Licinius Lisaros - Optymaci: [komentarz Lisarosa niżej]

Quintis Lusius Segestes - Popularzy: [komentarz Awerege niżej]

Hardrabal Nufi - Noworzymianie: Na rokowania wysyłamy naszego przewodniczącego Telemacha Polinikusa. Tylko on jest gwarancją właściwego zadbania o interesy naszego państwa. Nikt obecnie zasiadający w Senacie nie ma ani kontemplacji, ani jaj za przeproszeniem ze stali, żeby podjąć się tego zadania. Co do Łez, oczywistym jest, że wywiad powinien wykorzystać je do zsynchronizowanej akcji wytrucia wszystkich ważniejszych urzędników kartagińskich.

-----------------------------------------------------------------------

W tym wątku prowadzicie jedynie debatę nad propozycjami. Aby zgłosić własną, należy zebrać poparcie minimum 10 senatorów lub zgłosić ją jako przewodniczący lub rzecznik stronnictwa. Wszyscy zostaniecie zawołani również do głosowania.

Przypominam również, że nie trzeba mnie wołać do komentarzy w debatach, śledzę wątki na bieżąco. Jeżeli nie masz pomysłu na imię w grze, skorzystaj z generatora

(Noworzymianie to NPC i jest ich w Senacie 17 - w odróżnieniu od innych NPC mogą głosować i robią to zawsze na początku głosowania zgodnie z instrukcjami od swoich mocodawców)

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno

Jeżeli chcesz zostać zawołany do następnej edycji gry, zapisz się do spamlisty
Pobierz
źródło: comment_VJVCABFFyV27RzygH9bCLJgTHXTP0Txz.jpg
  • 9
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (69)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Matikkkii1 @Julkon @mpkfa12 @kvvach @piteros_94 @kar4mb0l @Lisaros @netto @Relkin @Szpurka @DaKnight @Balrog94 @juma777 @stwardnienie_rozsiane @sudokor @Uaimmiau @AutomatycznyCzarodziej @Mnichuy @DumanMistrz @Isanell @Ama-gi @Banito @Akumulat @ridcully @henieknw @szaraskarpeta @Stah-Schek @Kombajn_Zniwny @Pan_Myszon @xjot @masz_fajne_donice @Ten_pod_spodem @arturb1922 @JanKremovski @
Fridericus Verginius Valerian - niezależny. Uważam, że powinniśmy wysłać delegację złożoną z 5 osób - 3 przywódców partii bądź osób przez nich wytypowanych (w przypadku optymatów i popularów powinni być to gracze, zaś u noworzymian, z braku innego wyjścia, NPC.) oraz 2 posłów niezależnych, którzy sami zgłoszą siebie na przedstawiciela. Co oczywiste, senat wybierze drogą głosowania tych najbardziej odpowiednich, jeśli kandydatów będzie więcej niż 2. Jeśli moja propozycja przejdzie, zgłaszam się na
Octavianus Flavius Matho - niezależny

Scypion August ma rację odnośnie skłóconego senatu, co niestety wykorzystują jednogłośnie głosujący Noworzymianie, forsujący idiotyczne plany odnośnie Kartaginy. Myślę jednak, że gdy chodzi o zagrożenie z zewnątrz, potrafimy dojść do porozumienia.

Jestem za pomysłem Fridericusa Verginiusa Valeriana, ma to szansę się udać. Również zgłaszam się jako ochotnik do delegacji.
Jeśli jednak pomysł nie zdobędzie uznania, musimy dołożyć starań by pojechał konsul Scypion August.
Stara gwardio Senatu, APELUJE
Quintis Lusius Segestes - Popularzy Powinniśmy wysłać przewodniczącego Senatu, przedstawicieli stronnictw oraz 1-2 posłów niezależnych. Jednocześnie może to być podstęp i chcą nas uprowadzić/zgładzić, więc konieczne jest przygotowanie planu b. Przygotowanie sił na Sycylii do ewentualnego desantu oraz przygotować agentów oraz Łzy Hadesa do ewentualnego "zaorania" negocjacji, ale tylko w przypadku podstępu z ich strony. Prosiłbym również stronnictwo Popularów o wyrażenie ewentualnych celów, do których nasze stronnictwo dąży. Śmierć Peryklesa i słabość
Amelinus Akumulatus - Popularzy
Grecja przegrała nieoczekiwanie szybko, tak więc plan, w którym Kartagina i Ateny nawzajem się wykrwawią upadł.
Zgadzam się z senatorem Quintisem, że teraz gdy Dydona jest na wygranej pozycji może posunąć się do podstępu, a nawet do ataku na Rzym. Również niepokoi mnie skoncentrowanie wojsk przy Maasali. Uważam, że powinniśmy wycofać część wojsk spod Ragusy (5000) do stolicy, na wypadek agresji Kartaginy właśnie od strony Maasali. Niestety jedyna
@Awerege: @Lisaros
Gajusz Oktawiusz - Przewodniczący Senatu
Apeluję do rzeczników, aby w propozycjach wskazali członków delegacji z imienia i nazwiska. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną debatę w przypadku przegłosowania propozycji, w której zastosowano ogólnikowe terminy. Od razu zaznaczam, że ja nie chcę jechać, nie jestem samobójcą, żeby iść prosto w paszczę lwa.
Lucius Licinius Lisaros

Senatorowie! Przecież śmierć Peryklesa to okazja, wojsko greckie nie ma lidera i potrzebuje wsparcia, a my je możemy okazać. Zapewnijmy Greków o naszej przyjaźni i zagwarantujmy im wolność, pod przewodnictwem Rzymu.

Nie wiem, po co mamy jechać pertraktować z Dydoną, ona sama złamała traktat z nami atakując tereny Grecji, gdzie była nasza strefa wpływów.

Jej armia u naszych granic to również okazja, naszych sił w rejonie jest więcej, po
Amelinius Akumulatus - Popularzy
Uważam, że traktat tutaj już niewiele znaczy. To Grecy zaatakowali pierwsi, a Kartagina odpowiedziała atakiem. Uważam też, że Dydona może go nie respektować, choćby z powodu, że w bardzo niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do zwycięstwa nad Grekami.

Problem ewentualnej wojny z Kartaginą leży w słabości naszej floty. Nawet jeżeli chcielibyśmy drogą lądową przeć "dookoła" morza na ich stolicę, Kartagina może w dowolnej chwili desantować się w dowolnym miejscu
Gajusz Oktawiusz - Przewodniczący Senatu
Zamykam debatę, przystępujemy do głosowań. Nie sądziłem, że będę jeszcze żył w takim napięciu, jak w ostatnich miesiącach.