Wpis z mikrobloga

Zawsze jak wychodzę na fajkę i widzę Ukraińców #!$%@?ących na budowie domu u sąsiada to sobie przypominam jak babcia opowiadała mi historie rodzinne. Jak podczas wojny Ukraińcy w nocy przyszli pod ich dom i walili siekierami po oknach i drzwiach. Złapali brata mojego pradziadka i rozwalili mu czaszkę siekierą, a że brat pradziadka był wysoki, to mały Ukrainiec musiał kilka razy podskakiwać z siekierą żeby go trafić. Potem zabrali się za jego syna, wydłubali mu oczy i następnie zadźgali nożami.
Niby wiem że ci Ukraińcy z budowy to inni ludzie i nie mogą odpowiadać za czyny swoich przodków, ale w duchu ich szczerze nienawidzę.

#banderowcy #ukraina #wolyn #wojna #historierodzinne #historia
  • 16
@Route6: Z niemców tylko pewien odsetek, to były takie zwierzęta. Przecież wermacht w pewnym momencie składał się w dużej części z cywili, których władza zmusiła do podjęcia broni. Przecież wielu niemców wcale nie chciało walczyć.
@Lelkomtu: mam tak samo. Moja rodzina w połowie jest Żydowska (ze strony ojca). W czasie wojny mój pradziadek i brat mojego dziadka ukrywali się u pewnej rodziny w gospodarstwie pod Warszawą. Przyszedł taki stary Polak i ich sprzedał Niemcom za dwa białe ręczniki. Niby wiem że ci Polacy, których codziennie widzę na ulicy to inni ludzie i nie mogą odpowiadać za czyny swoich przodków, ale w duchu ich szczerze nienawidzę.
Z niemców tylko pewien odsetek, to były takie zwierzęta. Przecież wermacht w pewnym momencie składał się w dużej części z cywili, których władza zmusiła do podjęcia broni. Przecież wielu niemców wcale nie chciało walczyć.


@Kreation: Mit czystego Wehrmachtu dalej pokutuje widzę.
@maxPL: człowieku, 95% Ukraińców ma to w dupie, 2% za UPA przeprasza, a 3% jest spod znaku "slava hierojom". To faktycznie powód żeby twierdzić że ich gloryfikują.

Na marginesie mówiąc, Ukraińcy mają teraz praktycznie zanikającą tożsamość narodową. Ci co przyjeżdżają do nas w dużej mierze sami deklarują że Ukrainę mają w dupie. Ich nawet nie trzeba polonizować, za 20 lat zapomną o tym grajdole, a ich dzieci będą się uczyć o
@Lelkomtu: UPA w szczytowym momencie liczyło ok. 50 tysięcy żołnierzy. W kampanii wrześniowej po stronie polskiej walczyło 100 tysięcy Ukraińców, w Armii Czerwonej służyło grubo ponad milion. Następnym razem zadaj sobie pytania jak duże jest prawdopodobieństwo, że przodkowie tych przypadkowych ludzi mieli coś wspólnego z rzezią wołyńską.