Wpis z mikrobloga

@HalBregg: czy ja wiem - pierwsza piątka była poza zasięgiem i można było w ciemno obstawiać że te ekipy zajmą pierwszych 5 pozycji. Z pozostałych lepsi od Bory byli tylko Drapac i to o kilkanaście sekund tylko.

Majka jest 11 w generalce po dwóch płaskich etapach i TTT - raczej nikt się nie spodziewał tak dobrej sytuacji wyjściowej.

@HalBregg: na razie "dzięki" tym hecom z pierwszego etapu jest bardzo dobra pozycja żeby top10 ogarnąć. Plan na najbliższe dni to nie zaplątać się w kraksę i przejechać "jakoś" bruki. Czuję że tam będzie konkret przesiew. Całe szczęście Majka ma specjalistów od kostki w drużynie - na pewno coś straci, np. do G. Thomasa, który chyba najlepiej z górali je jeździ, ale inni mogą potracić więcej.
@HalBregg: różnie to może być. Zależy od tempa, jak się takiemu Terpstrze albo Gilbertowi zachce wygrać etap i zrobi się tempo, a pojedzie mocniej Thomas czy Jungels, to Nibali może być w kłopotach (Majka też).

Froome na brukach już raz pogrzebał wyścig (bodajże 2014), w ogóle po cichu mam przeczucie że Thomas w drużynie jest już na lidera mianowany - na pewno na 9 etapie będzie wszystko jasne.

PS. patrz jakie
Pobierz cultofluna - @HalBregg: różnie to może być. Zależy od tempa, jak się takiemu Terpstrz...
źródło: comment_KDdzj5CmRiqU2Rhh4x0ACCzMxH5auq3C.jpg
@HalBregg: @cult_of_luna: Jak to możliwe, że Sagan był w generalce po 2 etapach 1, a po 3 spadł na 80 miejsce. Majka był natomiast po 2 etapach 54, a po 3 jest 11. Jak ta czasówka w takim razie się liczy? Myślałem, że wszyscy z drużyny dostają taką samą różnicę czasową.
@uve444: tak, dla drużyny liczy się czas 4 zawodnika, więc 4 którzy nie walczą o generalkę, mają inne zadania, czy nie są czasowcami może się wypruć na początkowych kilometrach, a potem sobie ze swoim czasem dojechać samemu

Tu: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2018/stage-3 na niebiesko masz straty poszczególnych zawodników do własnych drużyn

EDIT: widzę że Sagan dojechał sobie z Burghatdtem żeby mu było raźniej :)
@uve444: @cult_of_luna:
Na odwrót. Za miejsca 1-5 na etapie Tour de France kolarze dostają następujące ilości punktów:
1. – 120 pkt, 2. – 50 pkt, 3. – 25 pkt, 4. – 15 pkt, 5. – 10 pkt.
W przypadku drużynowej jazdy na czas ilość punktów zostaje podzielona na wszystkich zawodników danej ekipy biorących udział i stąd to rozdrobnienie na setne części.
Jeszcze link na temat punktacji:
opis odnośnika