Wpis z mikrobloga

@priveth: Nie wiem czy to ma sens ale można spróbować wcierki na porost włosów. Na przykład z firmy banfi albo jantar. Na głowie włosy wyrastają po tym jak szalone ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jo jebia, po 3 miesiącach nie golenia japy wyglądałbym jak rasowy żul z brodą do kolan. Faktycznie genetyka to #!$%@?! ##!$%@?
  • Odpowiedz
@LM317T: ogólnie nie polecałbym bo 5% ma trochę skutków ubocznych plus nie masz pewności czy u ciebie w ogóle zadziała. Po taki środek to już ja bym się konsultował z jakimś dermatologiem.
  • Odpowiedz
@Grzmotozaura: chodziło mi, że Minoxidil w 15% stężeniu może być już trochę za mocny jako, że 5% ma dość poważnie skutki uboczne to żeby używać 15% najlepiej pogadać z jakimś dermatologiem. Podobno w 5% stężeniu działa bardzo dobrze na porost włosów, jak chcesz to poczytaj trochę na necie bo lek jest bez recepty ( tylko to jest dość długa kuracja chyba minimum to 2 albo 3 miesiące stosowania ).
  • Odpowiedz
@Pedroo: stosowałem przez 2 miesiące 5%, zaczęły pojawiać się efekty .. ale również efekty uboczne, tj. Małe ciemne włoski na czole i pod powiekami oraz na rekach i nogach wiecej włosów. Przestałem używać i cały efekt znikł po 3 tygodniach od używania... po prostu włosy jakby wypadły tam gdzie urosły. :/
  • Odpowiedz
@Grzmotozaura: jak masz problem to polecam udać się do dermatologa może on coś poradzi, poza tym coś czytałem, że mogą się pojawić na początku używania jakieś efekty uboczne. Jak 5% ci nie pomógł to możesz 15% spróbować bo to o wiele większe stężenie ale jak mówiłem ja bym pogadał z dermatologiem najpierw :P
  • Odpowiedz
Zarejestrowałem się tylko po to żeby napisać tego posta. Używam minixidilu od 7 miesięcy na brodę. Działa, nie słuchaj tych teoretyków co mówią, że nie zadziała, a nie używali przynajmniej kilka miesięcy. Oczywiście nie jest to takie proste i jest kilka haczyków:
- liczy się systematyczność, jeżeli chcesz mieć brodę to MUSISZ używać bez przerwy kilka miesięcy
- włosy nie wypadną ALE musisz używać minoxa przez tyle czasu żeby przeszły z fazy vellus do fazy terminal, włosy vellus po około 2 miesiącach wypadną po odstawieniu
- są skutki uboczne jak kołatanie serca, niechciane owłosienie w dziwnych miejscach czy wysuszona skóra
- jeżeli fizycznie nie masz mieszków włosowych to minox i tak ci nie pomoże, bo on pobudza cebulki włosów dostarczając im składników odżywczych a nie tworzy cebulki z niczego

W
  • Odpowiedz
@priveth zapuszczam od lutego b.r. a olejku do brody używam od miesiąca i powoli zaczyna mi tam rosnąć, a jeszcze w maju chodziłem #!$%@?, że mam po bokach mniej włosów. Polecam
  • Odpowiedz