Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie z dziedziny elektroniki. Do multiswitcha jest dedykowany zasilacz 12V 0.8A natomiast ja posiadam na stanie 1.5A, który chciałbym użyć do sprawdzenia tego multiswitcha. Czy mogę skorzystać z zasilacza Sagema? Głównie tu mi się rozchodzi o prąd wejściowy gdzie w dedykowanym zasilaczu jest 120 mA a w Sagemie 400 mA. Czy ten prąd wejściowy ma znaczenie dla działania urządzenia? Czy mogę tym Sagemem uszkodzić multiswitcha?

Z wiedzy elektronicznej mam świadomość tego że nie powinno się używać zasilacza, który na wyjściu ma mniejszy prąd bo może to uszkodzić urządzenie, natomiast przy większym natężeniu urządzenia i tak "biorą tyle ile potrzebują", byle napięcie się zgadzało, proszę mnie poprawić jeśli to złe rozumowanie.

Zastanawia mnie swoją drogą czy 80 złotych za dedykowany zasilacz to naciąganie klienta czy też odpowiednia cena za tego rodzaju urządzenie.


#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #elektryka
Pobierz MaTTiQ - Mireczki mam pytanie z dziedziny elektroniki. Do multiswitcha jest dedykowan...
źródło: comment_XtxrJaZ9oc30d1VDgGfsc40RFBYqTALR.jpg
  • 7
@MaTTiQ: swoją drogą, ten po prawej ma zakres napięć 200-240V a w Polsce teraz nominalnie jest 230V ale czasami mierząc trafiam np. na 243V... niby pewnie nic mu nie będzie, ale ten Sagem to chyba jeszcze sprzed wstąpienia Polski do UE :)
@uhu8: Po czym poznałeś że to zasilacze nie-impulsowe i czy jeżeli nie-impulsowe to oznacza że transformatorowe? Rozumiem, że parametr prądu na wejściu czy to 120 mA czy 400 mA nie ma większego znaczenia? Co gdyby ten zasilacz był impulsowy? Mógłby wyrządzić szkodę?
@MaTTiQ: impulsowe są bardziej do ładowania niż zasilania.
parametr prądu an wejściu nie ma dla Ciebie znaczenia (poza przełożeniem na rachunki, ale to grosze, choć działa non stop); ważne, zeby na wyjściu był nie niższy.