Wpis z mikrobloga

Czy #pkp bądź też inną spółkę odpowiedzialną za ten #!$%@? już do reszty pogięło, żeby stawiać te ohydne stalowe ekrany dźwiękochłonne w KAŻDYM MOŻLIWYM MIEJSCU?
Piękny odcinek Krzeszowice - Kraków, dookoła pola, w oddali zielone pagórki wokół Rudawy, ale nieee, już #!$%@? 50 słupów wzdłuż torów, żeby uchronić przed zabójczym hałasem pociągu gnającego 40km/h stonkę ziemniaczaną.
Grunt że jakiś POL-ekrano-stalex zarobił na kolejnej idiotycznej, niepotrzebnej inwestycji.
Gardzę tym państwem maksymalnie
#wpolscejakwlesie #wpolscejakwchlewieobsranymgownem #rage ##!$%@? #pociagi
  • 10
dookoła pola


@Sepang: teraz pola a w najbliżsszej przyszłoći? może są jakieś plany i potem nikt nie będzie kopał od nowa jak teraz szła budowa. no i są jeszcze jakieś wymagania środowiskowe i może to z nich wynika działanie inwestora. na pewno by nie wydawali milionów ot tak
dzięki za rozwinięcie

Najważniejsze, że wymogi prawne zostały spełnione, znajomi zarobili, inwestycja jest średnio o 20% droższa a Polska może pochwalić się w UE, że ma "najsurowsze normy dot. hałasu".


@putinex: Esencja tego chlewu. Traktowanie każdej kwestii życia jak cytryny do wyciskania hajsu, jawne działanie wbrew interesowi publicznemu i jak dla mnie najgorsze - ujemne poczucie estetyki. Wróciłem dziś do kraju po 4 miesiącach i chyba zacznę planować kolejny wyjazd :F
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sepang: Pytanie czy masz plan zagospodarowania tego terenu? Bo może się okazać że mimo iż tam są pola to teren przeznaczony jest w jakimś stopniu pod zabudowę mieszkalną
@Sepang: myślisz że spółkom chce się wywalać kasę na te bariery? :P Oczywiście że nie :P

Kij nawet z tym że szpecą. Ale jak się jedzie w takim tunelu to można ogłuchnąć jak się zapomni zamknąć okno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sepang: @sylwke3100: @stan-tookie-1: @putinex: te przepisy o ekranach przy terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkalną, czyli nawet przed zmianą planu zagospodarowania przestrzennego z gruntu rolnego to chyba były uchwalone w 2007 roku.
Jeśli mnie pamięć nie myli to projekt na ten odcinek linii 133 był zrobiony jeszcze przed Euro2012, pieniądze poszły wtedy na autostrady i tam już wtedy się mówiło o tym, że ekrany są montowane w szczerych polach.