Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest z tym zdjęciem Baobaba na donejcie Lordozy? Seba mógłby go pozwać, za wykorzystywanie jego wizerunku w celach zarobkowych bez jego zgody? Przecież jego biała morda pokazuje się po wpłacie pieniędzy, więc może to pod coś takiego podpada? I jakby tak Baobab #!$%@?ł Krasule na 50% donejtów od czasu kiedy ma jego twarz na donate (chyba od kwietnia)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daniel-zwierzynski wez się tym zainteresuj, bo może wyeliminujesz swojego największego konkurenta dożywotnie i przy okazji zapewnisz podwyżkę Sebie
#rafonix #danielmagical #patostreamy
  • 39
@littleblizz: Masz pewność? Czyli mogę użyć wizerunek KOGOKOLWIEK w celach finansowych? Ja bym szczerze mówiąc spytał się jakiegoś adwokata, bo Seba może sobie nie życzyć, że ktoś używa jego twarzy jako zachęty do donejtowania kogoś nie związanego z nim
@dawidczeta: Typie, gdzie ja tu napisałem cokolwiek o RODO. To jest wykorzystywanie wizerunku, a nie dane wrażliwe
@littleblizz: A bardzo prosto. "oskarżony Marcin Krasucki, pseudonim Rafonix, za każdą dotację pieniężną nagradza wyświetleniem się obrazka z moją twarzą" Z jakiegoś powodu ten obrazek tam jest
@littleblizz: Pomyśl logicznie, nie tyle by Baobab chciał dla siebie ale skoro to trwa od kwietnia, jest to wielokrotne upublicznienie, zażądać milion na cele charytatywne. Przecież tam u Lordozy kanapa byłaby bardziej obsrana niż na melinie.

A co do RODO: "Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w RODO, wizerunek jest uznawany za daną osobową; dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym."
@dawidczeta: P.S. To niech pozwie. Grubas z tego co pamiętam, to miał na donejcie obrazek typa, który wygląda podobnie do Krasuckiego (tego na kasie z biedry), a samego rafonixa nie kojarzę (ale mogę się mylić). A grubas tak często zmienia te obrazki, że pewnie jakby wzajemnie się pozwali to i tak Marcinek wyszedłby na tym gorzej
@littleblizz: Nie tylko. Procent/całość za każdy donejt po którym wyświetliła się twarz Seby. Ew duże odszkodowanie, zależne od kwoty jaką zarobił na donejtach z jego ryjem. Wystarczy tylko dobry adwokat na którego grubasa stać i ciągnięcie sprawy do końca. To nie jest kwestia, że jakiś XxxNowakDestrojerxXx z 10 widzami coś takiego zrobił, tylko dość popularny w Polsce streamer z własną działalnością gospodarczą
@littleblizz: "zażądać milion na cele charytatywne" Gościu o czym ty mówisz xD jedyne co mogą mu zrobić to kazać to usunąć a policja będzie mieć to w dupie
Z tym to typ odleciał, milion to kwota wyjęta z dupy, a policja #!$%@? ma do tego, bo to jest kwestia pozwu sądowego, a nie policji.
@marv0oo: sluchajac cie dostaje migreny podejdz do lustra i zadaj sovie pytanie czy ty navpowaznie te bzdury gadasz czy atencji szukasz. Jak kazdy jechal korzystajac z RODO einsteinie to by wiekszosc polskiego youtube zniknelo ze wykorzystywanie innej osoby na swoim streamie, wiec sie zastanow co ty gadasz. Lordoze jak i daniela by moglo mbostwo osob pozwac i oni na odwrot i zadnych plusow by z tego nie bylo no chyba ze
@littleblizz: @marv0oo: Może lepiej popatrzcie sobie jakie są kary określone w RODO, bo milion złotych które tutaj określiłem to jest pikuś. Ale co ja tam wiem :) Czytać przynajmniej umiem. Tutaj nie musi wkraczać żaden sąd. Zgłoszenie do GIODO i cała reszta idzie sobie sama własnym torem.
@dawidczeta: Ale o jakim #!$%@? RODO ty #!$%@?? Gdzie ja Ci #!$%@? pisałem o RODO? Ty wiesz czego dotyczy ta ustawa? Bo z tego co wiem, to wykorzystywanie wizerunku osoby publicznej w celach zarobkowych to jest ZUPEŁNIE inna kwestia, zupełnie inna ustawa.
"Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w RODO, wizerunek jest uznawany za daną osobową; dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym."


@marv0oo: Wiesz że dzwonią ale nie wiesz co, gdzie i jak. Przeczytaj dokładnie mój wpis wyżej i wpisz w Google: Wysokość kar RODO.
@elgrecqo: no jest daną osobową, ale zrozum, że jego ryj jest ogólnie dostępny, w CAŁYM internecie i samo pokazanie go na live Rafona nie jest łamaniem prawa. Łamaniem jest wykorzystywanie CZYJEGOKOLWIEK wizerunku w celach zarobkowych bez jego zgody.
@marv0oo: Dokładnie. A wykorzystanie w prowadzeniu działalności jest zawsze celem zarobkowym. Lordoza prowadzi działalność ZAROBKOWĄ a nie CHARYTATYWNĄ a Baobab na pewno nie dał mu zgody. Cieszę się że sam w końcu do tego doszedłeś. Zuch Maładiec