Wpis z mikrobloga

Kolejne podejście do ramenu - dzisiaj Shoyu. Znowu 20h w wolnowarze, ale baza smakowa to głównie sos sojowy. Uznałem, że będę robił aż wyjdzie 10/10 i się dzielił spostrzeżeniami.

Tym razem sama zupa dużo, dużo lepsza. Jestem zadowolony, bo ostatnio coś nie grało.

Maszynka do makaronu się #!$%@? po przerobieniu 1kg (xD) ciasta, więc od teraz na gotowych będę jechał. Stąd zajęło mi to dziesięć razy mniej czasu niż ostatnio, bo zrezygnowałem też ze spędzania godzin i złotówek na idealnym gotowaniu i marynowaniu jajek i mięsa. Najważniejsza i tak zupa, stąd dzisiejszy ogółem dużo lepszy od ostatniego, który generalnie był bardziej dopieszczony.

Polecam wszystkim zrobić sobie olej z palonym czosnkiem, nie tylko do ramenu. Podbija smak każdego dania. Sam w sobie smakuje popiołem, w daniu totalnie się zmienia.

Więcej szalotek, czosnku i imbiru nawalilem do wywaru i czuć. Następny chyba będę robił 100% wieprz, bo dzisiaj 2/3 kura i 1/3 świnia.

#ramen #gotujzwykopem #gzw #pokazmiche
Dine - Kolejne podejście do ramenu - dzisiaj Shoyu. Znowu 20h w wolnowarze, ale baza ...

źródło: comment_u4MRd0okMuZ8jGsp92JEZBZlZvvW0KDN.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach