Wpis z mikrobloga

SIMWEEK 26Prasówka Symulacyjna

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ! Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?

 Przeprowadzono analizę CFD peletonu składającego się ze 121 kolarzy. Siatka użyta do analizy składa się z, bagatela, 3 bilionów komórek (dokładnie z 2 979 420 781). Tym samym ustanowiono nowy rekord w wielkości siatki dla analiz CFD w dziedzinie sportu. W simweeku znajdziecie link do artykułu opisujące całe przedsięwzięcie

 Jak wlewać mleko do kawy aby się nie ochlapać? Chyba już kiedyś wrzucałem coś podobnego, ale filmik (wrzucony również w komentarzu) wyjaśnia co się dzieje w bardzo intuicyjny sposób za pomocą analizy CFD ( ͡º ͜ʖ͡º)

 Jak wygląda obecny etap rozwoju mojej aplikacji COFEA ʕʔ Kolejny filmik w komentarzu

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Bogdan191 - ▶ SIMWEEK 26 ◀ Prasówka Symulacyjna

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTA...
  • 15
@Bogdan191: ( ͡ ͜ʖ ͡)

 Jak wygląda obecny etap rozwoju mojej aplikacji COFEA ʕʔ Kolejny filmik w komentarzu


Będzie tam można zasymulować rozkład ciepła w radiatorze, i jak wpływa na to jego kształt itd?
Bo nową lampkę projektuję, i chętnie bym się pobawił w ramach testów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Migfirefox: Aplikacja w teorii jest zbudowana tak, że umożliwia analizę przy wykorzystaniu dowolnego preprocessora/solvera. Więc powinno się dać w tym zrobić wszystko, co jest możliwe do zasymulowania za pomocą metod numerycznych :) Chociaż nawet przy teraźniejszym ustawieniu będzie hulać. W GMSHu budujesz geometrię i siatkę, a później definiujesz analizę i resztę warunków Calculixie.

Póki co jest to wersja dość mocno beta, ale już dostałem kilka zapytań o nią, także musze pomyśleć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bogdan191: no to trzeba będzie się pobawić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na razie czeka mnie gimnastyka z częściami. Bo wiem skąd wziąć, ale już lutowanie diod na podkłady mnie przerasta xD
Później tylko pewnie z tydzień-dwa siedzenia nad projektem radiatora, żeby chociaż 10 minut toto wytrzymało w ustawieniu paradnym.