Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kloper: nie wiem czy brać 5letni samochód premium czy nowa skode, jeżeli i tak nie kręcę kilometrów jakoś sporo, ledwo koło 3k, a posiadanie roweru z drogim osprzętem = drogą wymiana gdy się zużyje.
A sama tiagra mi starczy, tylko martwią mnie koła zamontowane w tym merlinie
@Myszoskocznia: Też patrzyłem na merlina, tylko jakie tam są piasty? Za 3000zł i koła na kulkach to porażka. Na planetx złożenie RT-58 na tiagrze wyjdzie cenowo podobnie a koła też dają słabe. Ja czekam aż pojawi się znowu RT-58 na sramie i koła visona, tylko cena ponad 3700zł wychodziła.
@Myszoskocznia: Hmm. Ten używany CUBE to jedyna opcja? Skoro masz wątpliwości to chyba żaden do końca cię nie przekonał. Ale ja ci powiem tak. Jeśli używany rower będzie miał jakiś defekt to wyjdzie cię drożej niż nowy i napsuje sporo krwi. Przerabiałem już ten temat. Lepiej kupić coś nowego na gwarancji niż potem płakać że coś się zepsuło. Oczywiście nie zawsze tak jest. Czasem trafisz na coś super ekstra w super
@Myszoskocznia: Jaki to model/rok produkcji Ultegry w Cubie? Musi być lekko stara, bo na dziś najwyższy model z 3 blatami to Tiagra 4700.

Co do Merlina to lekka lipna jest kaseta 11-32T, co następstwem jest tylna przerzutka z długim wózkiem. Dość duże różnice w poszczególnych zębach, może lekko irytować na płaskim. W przypadku jak nie masz za dużo górek to lepiej wybrać kasetę z mniejszym rozstawem.
@Myszoskocznia: też nie jeżdżę dużo, zdecydowałem się na rower starszy i wyższej klasy niż ten cube i nie żałuję niczego. Z tym, że miałem pełną świadomość tego ile będzie mnie kosztowało robienie czegokolwiek i tego, że trzeba każdy element po kolei rozebrać, wyczyścić, złożyć, wyregulować a może coś wymienić. Jak możesz sobie pozwolić na wydanie tych kilku stów więcej co jakiś czas, lubisz grzebać i czujesz, że lepszy rower sprawi Ci