Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, mam takie oczywiste, acz nurtujące mnie pytanie. Jak to jest że gdy ktoś napisze parę kontrowersyjnych słów na jakiejś grupie na fb to dostaje zaraz bana, a za udostępnianie filmików jak pies jest żywcem skórowany nie jest w żaden sposób blokowane (moderacja nic nie zrobi bo sama to udostępnia)?
#pytanie #logikafb
  • 15
  • Odpowiedz
@bellazi: nie ma komu zgłosić, post można zgłosić moderacji, ale tu jest problem że to moderacja ten post udostępniła i wywalają z grupy wszystkich którzy zgłosili post lub napisali komentarz który nie był pozytywny. Zostałem w tej grupie tylko żeby spróbować coś z tym zrobić
  • Odpowiedz
@szalek995: fb to prywatna inicjatywa, więc mogą robić co chcą, nawet podejmując durne i nielogiczne decyzje. Nie dziwi mnie to, szczególnie po tym jak cukierberg wyrażał się o ludziach udostępniających na portalu swoje dane "frajerzy". Najlepsza opcja jeśli nie pasuje takie zachowanie - nie korzystasz, lub korzystasz od święta jak trzeba.
  • Odpowiedz
@szalek995: rzeczywistość. smutne jest to, ile czasu się traci korzystając z takich stron*, a co możnaby zrobić w tym czasie produktywnego. Jedyny plus to dostęp do informacji, bo czasem można coś ciekawego się dowiedzieć.

*to tyczy także wypoku
  • Odpowiedz
@dinokoder: osobiście z fb korzystam sporadycznie i przeglądam tylko to co jest na głównej pokazane. Ale powinny być jakieś granice. Nie można już nawet polubić jakiejś grupy z czarnym humorem bo co rusz jakiś człowiek z dodatkowym chromosomem uważa że oskórowanie czy poćwiartowanie zwierzaka żywcem to jest czarny humor. Wszędzie zdarzają się jakieś wartościowe posty, ale występowanie takich postów jak opisałem zaczyna się robić coraz więcej.

Wypoczek wbrew pozorom niesie ze
  • Odpowiedz
@szalek995: no dlatego statystycznie też jestem częstszym gościem wypoku niż fb, czarnolista wypokowa ma swoje plusy. Jak dla mnie fb to już przerost formy nad treścią, zamulacz kompa. Prostsza strona bez bajerów (wykop/reddit) wydaje się najlepsza.
  • Odpowiedz