Wpis z mikrobloga

Mirky, jeszcze jedno pytanko - facebook w "osobach, które mogę znać" pokazuje mi kolegów z pracy albo klientów, z którymi często mam jednego albo żadnych wspólnych znajomych. W jaki sposób to działa i jak mogę zablokować zbieranie danych o mnie?

Dodam, że mam FB na telefonie (iPhone, więc chyba nie mogę zarządzać dostępem do np. kontaktów). Usunięcie konta odpada, dane osobiste mam na FB przekręcone odkąd się zarejestrowałem.

#ios #facebook #iphone
  • 9
@Dziadekmietek: Masz zainstalowaną aplikację FB na telefonie i w kontaktach masz tych ludzi. Ci ludzie mają zainstalowaną aplikację FB na telefonie i w kontaktach mają Ciebie. Pozdrawiam. edit: W sensie to nie moja teoria spiskowa, tylko tak to oficjalnie działa.
@Weebo: ale ostatnio pokazał mi się gość z biurka obok, do którego nie mam numeru telefonu i mamy 4 wspólnych znajomych. Co sprawiło, że gość zaczął mi się wyświetlać, skoro są dziesiątki ludzi, z którymi mam kilku wspólnych znajomych?
@russianboy: szkoda, że nie ma łatwego sposobu na kontrolowanie tego. Kiedyś Firefox dawał możliwość każdorazowego wyboru czy się akceptuje cookies czy nie, a potem usunęli tę opcję, bo pewnie były naciski ze strony reklamodawców
@Dziadekmietek: „Facebook chroni twoją prywatność” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda, że ta aplikacja wraz z YouTube nagrywa rozmowy nawet w trybie offline by po podłączeniu do sieci wysłać nagrania na serwery. Już kilka razy miałem taką sytuację.
Odnośnie blokowania tego, to na iOS można zablokować działanie aplikacji w tle. Na Androidzie 6 nie można :/
Szkoda, że tego podsłuchiwania nie można wyłączyć :/