Wpis z mikrobloga

*Jakby kto się jeszcze nie domyślił, przyjmujcie moje wpisy o #kde jako solidny ból dupy ( #tiggeruje mnie to środowisko ). Tzn pytania są na serio ale moja jazda po KDE to taki młodzieńczy gniew związany z tym, że te środowsiko przy całej swojej złożoności według mnie jest zbyt niedoprawcowane miejscami.

Ogólnie to pytanie mam. Po co jest ten ten dzyndzel, co robi i czemu nie działa? Jak zrobić by chociaż styl breeze dla GTK respektował kolory plasmy?

Pytanie drugie, czy działa komuś global menu dla okien gtk2?

#ubuntu #kubuntu #kde #plasma #linux
Pobierz Kryspin013 - *Jakby kto się jeszcze nie domyślił, przyjmujcie moje wpisy o #kde jako ...
źródło: comment_nxCqzvUA78QmobXEvrz3Hn7i9yyiQQNe.jpg
  • 16
@Kryspin013: A może użyj Google?

https://docs.kde.org/trunk5/en/kde-workspace/kcontrol/colors/index.html

To nie wina KDE i Plasmy, że GKT (GNOME) ignoruje istniejące standardy i co wydanie psuje API. Deweloperzy Plasmy robią co mogą, żeby zarówno wszystkie aplikacje non-Qt wyglądały jak najlepiej pod Plasmą jak i aplikacje Qt pod innymi środowiskami. Problem w tym, że GTK usuwa/psuje kolejne API, więc możliwości zmiany wyglądu aplikacji GTK jest coraz mniej. Deweloperzy GNOME uważają, że skoro aplikacje GTK wyglądają ok
A może użyj Google?


@lewactwo: Ehh... Zadałem pytanie bo odpowiedzi w google nie mogłem znaleźć tzn o ile przeglądnąłem kilka linków łącznie z tym co wstawiłeś tak:

If Apply colors to non-Qt applications is checked, Plasma will attempt to export its color scheme so that non-Qt applications will use the same colors. Most applications will honor the exported scheme to varying degrees, though some may have bugs or otherwise not honor
@lewactwo: Aha, bo nie dopisałem - dlaczego w sumie mnie to dziwi? Bo dla GTK3 to bym jeszcze rozumiał w sumie, że nie działa, ale GTK2? Od lat jest stałe i nic się z nim nie dzieje, wychodzi na to, że ta opcja po prostu nie działa bo nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@lewactwo: Nie działa - w sensie nie wynika to z twojego screena ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ty zmieniłeś cały theme GTK a nie schemat kolorów. Według dokumentacji zmiana schematu kolorów KDE powinna wpłynąć również na okna gtk i to miałeś sprawdzić zmieniając schemat kolorów na honeycomb bo możliwe, ze to jakiś bug u mnie.

Twoje rozwiązanie nic nie wnosi kompetnie ()
@Kryspin013: z tego co wiem to jakieś wstępne zmiany były robione w plasma 5.13, być może w 5.14 już to będzie działać dla motywu breeze. Z tego co pamiętam to w kde 4 działało dla motywu oxygen ale on nie jest już rozwijany
@Apokryf: No i to jest jakaś sensowna odpowiedź.

Oxygen z tego co wiem (mogę się mylić) działał trochę na innej zasadzie bo to był cały silnik rysowania okien gtk za pomocą oxygena i muszę przyznać że było to genialne rozwiązanie.

Ogólnie pytałem bo z postów w internecie wynika jakby to działało w poprzednich wersjach - dlatego myślałem, że to jakiś bug u mnie.

Dzięki za odpowiedź.
@lewactwo: Ehh... Piszesz "użyj google, sprawdź dokumentację" podczas gdy opcja opisana w dokumentacji po prostu nie działa dla żadnego motywu gtk (nawet redmond). Z twoich linków wynika tylko, że t breeze-gtk się nie dostosowywuje i twórcy pracują nad tym od kilku lat. I tak czytałem je. To praktycznie pierwsze odnośniki z google. Zastanawiam się w takim razie po co jest ta opcja w kde od kilku lat skoro nie działa.