#niskipressing w wykonaniu reprezentacji zachodnich niemiec w 1982

Na mundialu w 1982 RFN było potęgą. Nawet większą niż obecnie. I byli bardziej bezczelni. Mogli wystawić 22 osobowy skład, wystawili tylko 19 graczy. Pierwszy mecz w grupie grali z Algierią - drużyną, dla której to był pierwszy turniej. Dekadę wcześniej pierwsza Afrykańska drużyna dopiero odniosła swoje pierwsze historyczne zwycięstwo na mundialu. Więc Niemcy, jak to Hansy mają w zwyczaju, opluwali przeciwników, że "strzelą siedem bramek i zadedykują je rodzinie, a ósmą swoim psom". #!$%@? 2-1 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następnie grupa tak się ułożyła, że Algieria, by awansować dalej, potrzebowała, by niemcy uzyskali jakikolwiek wynik, inny niż wygrana jedną bądź dwiema bramkami z Austrią. Inaczej, oba zespoły wychodzą. Więc co zrobiły niemcy? Wygrały 1-0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały mecz został dosłownie przechodzony, poza pierwszymi minutami, gdzie niemcy ruszyły do ataku.

Jeśli myśleliście że niski pressing w wykonaniu kadrowiczów nawałki to antyfutbol, to tutaj przez 75 minut gracze mieli celność podań na własnej połowie 98% dla Austrii i 99% dla Niemców. i 90% poza własną połową.

Naturalnie, mecz został ustawiony, zainteresowała się nim FIFA... ale szefem FIFY był wtedy były prezes niemieckiego ZPNu, więc stwierdzili że sorry, ale nic nie było.

Takie to patologie działy się w przeszłości. W załączniku filmik, który opisuje to dogłębniej, ale że po angielsku to chciałem streścić co najważniejsze.