Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki i Mirabelki,
Otóż odszedłem z #pracbaza, rok czasu robiłem przy klimatyzacji i wentylacji ale w sumie to od samego początku #!$%@? mnie ta robota.
Teraz szukam czegoś bardziej rozwojowego, gdzie nie zatrzymam się w pewnym momencie robiąc to samo dzień w dzień. Myślałem nad czymś w rodzaju #cnc albo #spawanie etc. Mam wykształcenie średnie techniczne tak więc wielkiej kariery w pracy biurowej nie zrobię.
Jakieś porady?
#praca #szukampracy #pytaniedoeksperta
  • 22
@Matti_Hautameki tak jak pan kolega wyżej powiedzial, dla przykładu pracuje teraz na obróbce seryjnej i od 2 lat klepie 5 rodzajów tego samego detalu. Zakladam i zielony jak małpa, rzygac się chcę. A taki operator na obróbce jednostkowej to i program napisze i parametry sobie dobiera i mocowanie tez musi ogarniac i narzędzia wiedziec jakiego użyć i programy cad cam znac, ajak ma 5 osi maszyna to w ogole mozg #!$%@? xd
@Matti_Hautameki eee w Warszawie na pewno jest jakas spoko szkoła, polecam sam kurs zrobic na operatora i isc do pracy bo tam sie dopiero nauczysz wszystkiego z praktycznego punktu. Ewentualne jak masz kase i ochotę zrób kurs na programiste cnc tam Ci pokażą jakis programy i lecisz na grubo bez #!$%@? potem :D
@Matti_Hautameki operator zmienia materiał, naciska guzik etc. Programista pisze programy jak sama nazwa mówi :)

W CNC jest to o tyle głupie, że często pracodawca pisze operator a chodzi mu o programistę, jakoś niektórzy pracodawcy tego nie chcą rozróżniać :)
@Matti_Hautameki a to nawet jeszcze lepiej jak dostaniesz sie od razu na operatora bez kursów :D operator to taki gosciu co stoi przy maszynie dostaje program od programisty, dobiera narzedzia, parametry, mocuje no i wykonuje detal i potem pomiar. A programista dostaje rysunek lub model i generuje w programie cykl obróbki.
@Matti_Hautameki spoko, oby Ci się udało :)

Mnie po kursie nigdzie nie chcieli bo było jak zawsze: młody z doświadczeniem 5 lat :P

Ale jak w wawie to pewnie lżej będzie.

Ja wybrałem druga dziedzinę która wymieniłeś i jest spoko :)
@Matti_Hautameki słowo klucz dla produkcji jednostkowej lub maloseryjnej to narzędziownia. Miejsce gdzie produkuje się formy wtryskowe głównie. Polecam w #!$%@?. Jak w Lidlu, co tydzień coś nowego ;) z racji tego że robi się w 80% przypadków jedną sztukę, nie ma miejsca na błędy. Do tego tolerancje przeważnie do 0,02mm. Wymaga precyzji, cierpliwości i też wiedzy. Nie można tylko trafić do Janusza który będzie stał z biczem bo pośpiech to najgorsze co