Wpis z mikrobloga

Ludzie tak jak i Niemcy mogą zostać zmanipulowani przez ludzi takich jak np Hitler. Zapewne Hitler nie przeczytał kilkudziesięciu książek od psychologi i nie rozważał dogłębnie tej i podobnych nauk. Po prostu umiał manipulować ludźmi tak jak niektórzy dzisiaj i umieją. Zastanawia mnie czy mogę coś poradzić głupim osobom które zostały w ten sposób zmanipulowane, czy to żeby gnębić kogoś w szkole czy żeby płacić wielkie sumy na sektę. Widziałem kilka razy w życiu na żywo takie zmanipulowania, ludzie zachowują się jak pieski ich manipulatora. Sądząc po Niemczech zdecydowana większość ludzi może być w ten sposób przekonana do chorych idei, oznacza to też że zdecydowana większość ludzi nie kieruje się logiką. A może to jest dobre dla społeczeństwa że słabsze jednostki są wykorzystywane. Z tego co wiem bulling w szkołach jest nadal i nikt nie reaguje tak samo istnieje wiele wielkich chorych sekt i nie słyszy się ruchów społecznych pragnących temu zaradzić. Albo to ma dobry wpływ na społeczeństwo albo ci manipulatorzy są za silni by z nimi zadzierać... Dodam jeszcze że Stefan Praca bardzo dobrze manipulował ludźmi oraz oczywiście byłem skończonym dupkiem.

#psyhologia #historia #spoleczenstwo #hitler #sekta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 3
@Aokx niemcy mialy fatalna sytuacje gospodarcza, poglebiajace sie bezrobocie i uczucie ucisku i bycia na sznureczku po przegranej 1wojnie. Tam manipilacji ze strony hitlera duzo nie byll, to poprostu bylo jedyne wyjscie. Cos jsk Polacy ktorzy sie buntowali pod zaborami i w czasie okupacji, zwykla ludzka reakcja. A co do sekt, one manipuluja osobami z kompleksami, tymi ktorsy sa wyobcowani i wycofani. Im nie pomozesz bo znaczna wiekszosc tych ludzi potrzebujs pomocy