Wpis z mikrobloga

Mircy, pomóżcie, bo już nie wiem, co robić.
Chcę kupić tym razem nowe auto, mieć pewność, że przynajmniej te 3-4 lata pojeżdżę bez stresu i ciągłych jazd do mechanika.
Wymagania:
-minimum segment B
-nowy
-minimum 100km
-manual

Byłem wczoraj na jeździe nowym polo, podobało mi się, całkiem spoko się zbierał jak na możliwości auta, w środku dużo miejsca. Przeraża mnie jednak cena, bo wyszło 71 tys., a to jest mimo wszystko nadal polo. Czy jesteście w stanie coś doradzić odnośnie alternatyw z innych marek?
#kupautozmikro
  • 24
Hyundai i20 1.4crdi/ 1.4 benzyna- diesel 90KM, benzyna 109KM.
Jakościowo super, koreańskie samochody jakościowo to teraz co innego niż kiedy. Pewnie jakiś fajniej wyposażony model będzie Cię kosztował 55-60 tysięcy ale 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów.
Kia rio- podobnie z silnikami, jakością i ceną jak hyundai tylko masz 7 lat gwarancji albo 150 tyś km.
Toyota Yaris 1,5 benzyna/ 1.5 hybryda- na wyprzedaży rocznika to koszt około 55-65 tys.

W cenie
@mirekbiznesman: Myślałem o segmencie wyżej, ale wychodzę chyba z założenia, że wolę podokładać bajerów do mniejszego auta niż jeździć golasem z wyższego segmentu. Na wielkości aż tak mi nie zależy, polo wielkościowo w zupełności spełniłoby swoje funkcje. Dzięki za podrzucenie kia rio, bo we mnie nadal siedzi januszowe, że niemieckie najlepsze.
@feniu: Nie jestem specem w tej dziedzinie. Z doświadczenia wiem jak się sprawuje silnik 1.4 crdi z 2015 roku- spalanie 3,7-5,5. Od nowości do przebiegu 90 tyś km oprócz filtrów i płynów nic nie było wymieniane. Silniki 1,4 benzynka często są gazowane ale kiedyś słyszałem że potrafią mieć problem z głowicami, ale nie wiem na ile to pewna informacja. Najlepiej przejedź się do salonów i potestuj różne samochody żebyś miał rozeznanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@feniu: mój ceed to 1.6 benzyna 126km. Nawet fajnie chodzi, chociaż nie jest bardzo dynamiczny, ale jak wkręci się na obroty to spokojnie można wyprzedzać. Jedyna wada to apetyt na paliwo. Przy 140km/h na autostradzie pali średnio 8/100. Po mieście (niedługie trasy, duży ruch i często korki) przy mojej jeździe 11/100, ale jak ktoś jeździ spokojnie to można zejść poniżej 9, bo kiedyś mi się udawało.
@feniu my mamy wszystkie w dieslu. 2 ceedy 1,6 - silniki nie do #!$%@?! Mój ma już grubo ponad 300 tys przegrane i zero problemów. Sportage jest w 2 litrowym to jeszcze trochę za wcześnie żeby coś pisać, jest to nowy samochód. Ale ogólnie diesle są bardzo zachwalane.
@feniu: Te podstawowe mają około 100 koni. W przecenie maks do 70 k. (za ok 65 kupisz). Podstawowy daje rade. Widzę, że na razie mają promocje na jeden silnik. Nie ma możliwości wyboru mocniejszego (a były bodajże do 140 kucy).