Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że są to tylko ofiary na tacę, kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, to jesteście w błędzie. Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność pseudo urzędnicza (papierki wystawiane przez księdza), wypominki, pensje dla kapelanów i pseudo żołnierzy, koszty kaplic, pensje i zusk katechetów, fikcyjne darowizny (odpisywane od podatku), zwolnienia z cła i akcyzy, nadużycia rządowe i samorządowe (prąd za darmo, internet za darmo), a to nie jest wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) I teraz niech mi ktoś powie, że wciskanie kitu o bogu, piekle, niebie i czyśćcu nie jest wspaniałym biznesem xD

#bekazkatoli #kosciol #wiara #katolicyzm #gimbokatolicyzm
xandra - Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że ...
  • 45
@AnimusAeger999: mieszkałem za dzieciaka na wsi i moja sąsiadka sprzątała kościół za darmo, gdy juz nie miała sił, zastąpiła ją inna sąsiadka też za darmo. I tą sąsiadką nie był młody Albert Einstein. Mam z nią i jej dziećmi kontakt do dzisiaj. Jedynie gospodyni na plebanii dostawała jakieś tam grosze. W wielu wiejskich parafiach może byc podobnie
@AnimusAeger999: na Boże Ciało parafianie sami przygotowują ołtarze i sprzątają przed kościołem. Na komunię i bierzmowania też sprzątają za darmo plac przed kościolem (za gówniaka jako ministrant nawet ksiedzu kosiliśmy podwórko) Kiedyś to było
@xandra: Cóż, Caritas twierdzi, że zatrudnia tam bezrobotnych w celu poprawy ich sytuacji finansowej i pomocy w znalezieniu zatrudnienia, więc przykład moim zdaniem nietrafiony (myślę że działanie tej organizacji akurat trudno krytykować).

Czepiam się, bo nienawidzę gdy ludzie bezmyślnie manipulują informacjami, żeby za wszelką cenę uwiarygodnić swoje stanowisko w danej sprawie i nie są w stanie patrzeć na fakty obiektywnie, przez co w wypadku pojedynczych nieścisłości i półprawd autorzy potencjalnie wartościowego
@werdum18: Parafianie traktują teren kościoła jako dobro wspólne, więc zrozumiałe jest, że utrzymanie tego, z czego wszyscy korzystają wymaga obopólnego zaangażowania. Co by nie mówić, to dorośli ludzie tworzą Kościół - mogą spędzać czas jak chcą i wydawać pieniądze na co chcą, czy nam się to podoba czy nie. Poza tym, jest chyba różnica pomiędzy zamiataniem a pracą na roli.
@xandra: Bardzo nie lubię takiej formy przedstawienia informacji. Bardziej by do mnie przemówiły konkretne kwoty z podziałem, procenty i tak dalej. Zbyt dużo przekazanych emocji i informacji indywidualnych, zamiast zbiorczych danych.
@Ignacy_Loyola: To nie są żołnierze tylko kapelani, ani nauczyciele, tylko propagatorzy biznesu, wciskający kit o rzeczach, które nie istnieją (w dodatku mają opłacone sale katechetyczne, które powinny znajdować się na terenie kościoła). Każdy kto kupuje od państwa zabytki jest zobowiązany do ich remontowania, ale nie kościół, bo oni dostają już gotowe i to za śmieszne pieniądze. Nie rób kurtyzany z faktów. A w manipulacjach kościół nie ma sobie równych. Miliony bara...
@xandra: O tym, że jesteś nie do końca normalna wiedziałem już od dawna, no ale dobrze. Zacznijmy.

Nie trzeba dawać na tace i płacić za sakramenty oprócz pogrzebu (stawki grabarzy), można zawsze dać ofiarę dobrowolnie. Oczywiście nie każdy ksiądz się zgodzi, ale każdy ksiądz dominikanin nie weźmie kasy.

Wynajem nieruchomości gruntów itd. no i co z tego, że to robi? Nie rozumiem? Ja mam mieszkanie i je wynajmuje to co źle
Nie trzeba dawać na tace i płacić za sakramenty oprócz pogrzebu (stawki grabarzy), można zawsze dać ofiarę dobrowolnie. Oczywiście nie każdy ksiądz się zgodzi, ale każdy ksiądz dominikanin nie weźmie kasy.


@Operator_Pieca_Kaflowego: Odniosę się tylko do tej bzdury. Poproszę adresy księży, którzy udzielą chrztu, komunii i ślubu za darmo. Ale konkretne parafie - numery telefonów by to zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Usługi święceń? Nie rozumiem.

No