Wpis z mikrobloga

Ktoś się spotkał z tym, że po instalacji #twrp i #lineageos na podstawie kodu który ustlaliłem do odblokowania ekranu(potrzebny do odblokowywania czytnikiem lini papilarnych) zostało urządzenie zaszyfrowane tym właśnie kodem na poziomie TWRP?

Zdziwiłem się po wgraniu lineageos, chciałem odpalić tez ressurection remix, by sprawdzić co nowego w projeckcie a tu dupa, prosi o ten pin i go nie przyjmuje...

#android #oneplus
  • 15
  • 1
@fi9o tak miałem coś takiego, musisz sformatować pamiec wew i wtedy wgrać rom. Lub poprzez twrp usunąć kod ale tutaj moze to nie pomóc bo chodzi o szyfrowanie androida
@fi9o: jest tak gdy dany rom szyfruje pamięć wewnętrzną a drugi nie, z tego co pamiętam lineageos nie szyfruje chyba, a RR już tak, dlatego przeskok między tymi romami robi syf. Musisz właśnie formatować pamięć wewnętrzną, zauważłem tez że najlepiej robić to stockowym recovery (jest tam taka opcja żeby wyczyścić wszystko), potem wgrywasz twrp i #!$%@? rom.
@Gumaa: @JcL: @BooB:

Szanowni, myk polega na tym, że przed instalacją LOS był format data, wszystko do zera.
Po instalacji LOS pin z odblokowania został skorelowany z TWRP chyba, bo inaczej tego nie widzę...?

W sumie dziś mam chwilę więc zrobię na czysto RR jeszcze raz.

Zastanawia mnie np sytuacja jak zgram backup z TWRP własnie tak zaszyfrowany czy potem do czystego telefonu jak go wrzucę to da radę
@fi9o: mi raz tak też się #!$%@?ło, backup ni uja nie chciał działać, cokolwiek robiłem, dlatego teraz zawsze przed zrobieniem backupu najpierw usuwam wszystkie zabezpieczenia ;)
@dolOfWK6KN: Hasło znam, napisałem wyżej, że jest takie samo jak to które ustawiłem do odblokowania ekranu. :)
Ale dzięki za odzew.
Póki co przywróciłem stock ale za jakiś czas może się znów pobawię.
@fi9o: Aaaaaaa, to sprawa jest prosta :) Wejdź TWRP->Advanced->File Manager->/data/system i skasuj:

gatekeeper.password.key
gatekeeper.pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal

Nie każdy system posiada wszystkie te pliki, więc skasuj tylko te co są u Ciebie. Pewnie tylko locksettings.db.
@fi9o: Bug w customach. Prawdopodobnie chodzi o to, że niektóre customy nadpisują locksettings z poprzednich ROMów, generując przy tym hasło na podstawie zaszytego w sobie klucza.