Wpis z mikrobloga

Rowerowcy mtb (moze inne tez, laik here).

Jak mocno powinny hamowac tarczowki w mtb?
Odebrałem nowy uzywany rowerek po serwisie. Ustawiłem klamki pod siebie, odsunalem je troche od gripow w bok i oddalilem, no tak jak powinno byc.

Nie jestem jakis slabiakiem chyba, a jak jade szybko, jednym palcem nie jestem w stanie zablokowac tylnego koła. Musze naprawde mocno uzyc 2/3 palcow.

To sie da poprawic? Czy faktycznie kwestia siły palcow?

#mtb #rower
  • 25
@redmonk: no to tak dzialaja, dopiero jak dociagne mocno 1,5cm to blokuje sie kolo, ale nie wiem czy kwestia malej sily w jednym palcu, czy ustawienia/klockow itd.
@virnik: hydrauliczne, prosto po serwisie, praktycznie nowki. Tarcze odtluszcze bo nie wiem, juz wyzej ktos proponowal.
@dran2 czyli tak jak odpisalem do redmonka ^ jest ok?
@zacmiony: Ooo dzieki za link. Obczaje.

A klamki masz chyba na dwa palce domyślnie.


A to nie wiedzialem, ze takie cos jest. Jesli to to, to wszystko działa a palce jednak nie az tak slabe :P
@Bekonik: nie ważne na ile palców jest klamka - w dobrze ustawionych hamulcach powinieneś móc zablokować tylne koło jednym palcem bez większego wysiłku
Jeśli tak nie jest a wykluczyłeś problemy sprzętowe to masz za słabe hamulce do swojej masy
@Bekonik: Pytanie jeszcze ile ważysz i jakie/w jakim stanie są tarcze? Zacząłbym od przeczyszczenia tarcz odtłuszczaczem i przetarcia klocków drobnym papierem ściernym. Jeśli to BR-M315, to nie oczekuj również, że będą zatrzymywały rower w miejscu przy np 100kg wagi jeźdźca. Mam podobny model hamulca również w używanym rowerze i różnicę poczułem po wymianie tarczy na nową w wyższym modelu.
masz za słabe hamulce do swojej masy


@PanJakubek:

Jeśli to BR-M315, to nie oczekuj również, że będą zatrzymywały rower w miejscu przy np 100kg wagi jeźdźca.


@malpa447: A to to :d moze dziwne, ale nie pomyslalem o tym, a teraz widze, ze nie wazne czy rama 14'' dla 150cm, czy 21'' jak mam ja to hamulce te same. To moze wyjasniac wszystko :D