Wpis z mikrobloga

Miałem uszkodzony wyświetlacz, dotyk świrował i robił to co chciał aż w końcu tyle razy wklepał się zły pin, że zablokował mi telefon.
Wyświetla się komunikat "iPhone jest zablokowany. Połącz z iTunes" - więc połączyłem.
Zapytało o zgodę na dostęp to potwierdziłem.
Kazało potwierdzić zgodę na telefonie - nie mogę bo jest zablokowany.

Wchodzę w tryb awaryjny - jest, widzi go. Proponuje aktualizacje lub odtworzenie, kopii nie mam więc wybieram aktualizacje.
Pobiera aktualizacje, instaluje i...to samo, wciąż zablokowany.

Co mam robić żeby chociaż zdjęcia odzyskać? Windows go widzi, wyświetla jaką ma pojemność, ile miejsca jest zajęte itp.
Nie muszę odzyskać wszystkiego, jeśli nie da się go odblokować to chcę chociaż zgrać foty - Mirki, ratunku!

iPhone 6s Plus/iOS 11.4

ps na iCloud też nic się nie da zrobić, mam tylko częściową kopie zdjęć bo nie starczyło miejsca.

#iphone #apple #telefony
  • 11
@bohlen: po wpisaniu błędnego kodu powinieneś mieć blokadę czasową, a nie całkowitą. Jak nie masz backupu nigdzie to lipa. Teraz jeżeli się nie mylę pozostaje DFU i przywracanie przez iTunes, jeśli jesteś właścicielem wystarczy tylko passy do iCloud.
po wpisaniu błędnego kodu powinieneś mieć blokadę czasową, a nie całkowitą.


@Nie_znany: ekran był uszkodzony i dotyk świrował - najpierw była minuta, potem godziną aż w końcu finalnie zablokowało. Odtworzyć go - żaden problem. Chodzi o to, żeby nie utracić zdjęć. Nie da się do nich dostać od samego Windowsa? One jakoś szyfrowane są?
@bohlen: no to nie ma takiej opcji, telefon odzyskasz, ale bez odblokowania go nie licz na zdjęcia. Teraz będziesz już należał do drugiej grupy ludzi, która robi backupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Slon: a jakby odtworzyć, usunąć wszystko, podłączyć jako dysk i próbować jakimś Recuva albo coś?
Przecież to nie jest szyfrowane, ani shreddowane - musi się jakoś dać :/ zwłaszcza, że tak jak pisałem - system widzi, ze jakieś pliki są