Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję sprawić sobie server do domowego zacisza (docer / web services (java) / bazy itp.) i mam zagwozdkę...
Wymyśliłem sobie, że poszukam czegoś z dwoma xeonami i 16-32gb ramu ale w sumie nie wiem co wybrać.
Szukam używek w przystępnej cenie. Ktoś coś może poradzić ? Czego unikać, na co polować ?
#programowanie #hardware
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bladykiel: nie potrzebujesz dwóch xeonow, trust me. Jeśli nie potrzebujesz storage to kup sobie Intela nuca, jak więcej dysków to hp microserver i będziesz zadowolony
  • Odpowiedz
@cxnmlhuipwetr: hostować to się okaże :) Jak na razie od praktycznie pół roku po pracy (w końcu też się trzeba rozwijać w nowych kierunkach) siedzę nad pewnymi rzeczami, ale zaczyna mnie denerwować zbytnie obciążenie kompa. Stąd pomysł przeniesienia się na serwer. A jako, że po kupnie serwer jeść nie woła, to jest to lepszym wyjściem (dla mnie) niż wynajmowanie :)
  • Odpowiedz
@dog_meat: Bardziej chodziło mi o to, że gdy jest wyłączony :)
Niemniej, rozwodzimy się tu o słuszności/opłacalności itp. a mnie bardziej interesuje co ciekawego kupić. Nigdy nie śledziłem tego segmentu procków, ale czy nie ma tu przyjemnych wyborów cena/wydajność jak w przypadku starych i7 ?
  • Odpowiedz