Wpis z mikrobloga

@Analizator: silnik n47 na początkach miał wadę przedwcześnie rozciągającego się łańcucha rozrządu, ale stawiam, że w 8-letnim aucie albo się już kiedyś zerwał, albo został wymieniony, albo nie miał tej wady. Dodatkowo rozrząd umiejscowiony z tylu silnika, wiec cieżko usłyszeć, że łańcuch zaczyna się obijać o obudowę.
Automat to klasyczna skrzynia hydrokinetyczna. DSG będzie szybciej zmieniać biegi. Jeździłem X1 z 23d (czyli ten silnik na biturbie) w automacie - przyjemna skrzynia.
@Analizator: 184 konne jednostki to już te poprawione i nie mają żadnych problemów z rozrządem, kompletnie żadnych. Steptronic jako normalna skrzynia sprawuje się super, płynnie i szybko zmienia biegi. Nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa i nie zmieni biegów tak szybko jak dsg ale w normalnym użytkowaniu nie zrobi ci to różnicy. Naprawdę super skrzynia. Co do reszty auta to typowe dla bmw drobne usterki. Co do przebiegu - nie wierzę. Nikt
@wxx71: @Analizator: niestety nie masz racji. W wersji 184km silnik n47d20c jest już ostatnia najbardziej udana poprawka ale rozrząd w niej nie jest bezawaryjny. Jednakże wytrzymuje około 200kkm i należy go wymienic jak zaczyna go być „słychać”. Jest oczywiście duzo lepszy niż pierwsze n47d20a/b
@wxx71 nie prawda

@Analizator mam dwa auta. Jedno z DSG drugie z klasyczną skrzynia hydrokinetyczna. Z tych dwóch wolę jednak klasyczna bo jest delikatniejsza. DSG zwłaszcza na niskich biegach jest nerwowa - i nie jest to wada, poprostu tak została zaprojektowana.
@Storczycki: wiem, u mnie rozrzad miał w m47 ponad 240k ale wymieniłem go dla spokoju duszy. W dzisiejszych autach interwał wymiany rozrządu i tak zawsze celuje coś koło 200k i według mnie jest to normalne, bo downsizing gdzie silnik jest mega wysilony i z 2 litrów robią 300km :)
@kajakkazimierz: bo w n47 trzeba wywalić skrzynie i silnik na dół, bo jakiś geniusz wpadł na pomysł żeby #!$%@? rozrzad pomiedzy nimi. To jest robota na 2-3dni na spokojnie żeby nic nie #!$%@? i nie zepsuć. W m47 cala operacja trwa kilka godzin ale ja zdjąłem sobie cały pas przedni żeby mieć ładny dostęp.