Wpis z mikrobloga

@Zobs: Na uczelniach zazwyczaj w backendzie katują Javę, czasem .NET. Jestem na elektronice i telekomunikacji, a na językach wysokiego poziomu miałem PHP (nie licząc SQL), wcześniej miałem Javę.
@Zobs: Na W4 jakieś zalążki typu "aplikacje internetowe" czy "serwisy". Ale generalnie z samego javascriptu na jakiejkolwiek infie będzie niewiele. Ew. trzeba będzie kombinować jak tu go użyć i próbować gadać z prowadzącymi.
@Zobs: Jest go trochę, ale w znośnych ilościach, to nie elektronika.
Na ile mnie pamięć nie myli, to z sprzętem:
2 semestr - Miernictwo
3 semestr - Logika układów cyfrowych (bramki logiczne)
4 semestr - Podstawy technik mikroprocesorowych (m.in kodzenie w assembly na FPGA)
7 semestr - Światłowody (M.in spawanie światłowodów)

Kończyłem informatykę na W4 3 lata temu, teraz kumpel kończy na W8 ten sam kierunek i chcąc dalej iść jako
@Zobs: Nie dostaniesz się na WIZ a dostaniesz na W4? WIZ mial zawsze mniejsze progi. Na infie na pierwszym semestrze masz głownie matme plus podstawy w C, drugi rok to wiecej C, potem jeszcze jest Java. Byl jakis przedmiot na którym chcieli apke webowa, my robiliśmy w PHP. Gdzies ie jeszcze przewija VHDL, CUDA i assembler. Ale JS ani dobrych praktyk programisty to malo kto Cie tam nauczy ;)
@Zobs: Na w8 z jsa praktycznie tyle co nic. Na podstawach webówki praktycznie same pętle i temu podobne, ale osoby zaczynające w tym roku mają mieć kurs bodajże "Języki funkcyjne i skryptowe", więc może coś więcej będzie ruszone. W każdym razie na W8 elektroniki jest tyle co nic, na W4 ponoć dość sporo.