Wpis z mikrobloga

Marsz Równości w Rzeszowie już za tydzień, 30 czerwca! (start o 14:00 przy tęczowym moście Narutowicza)
'To pierwszy Marsz Równości w województwie, w którym PiS osiągnął najlepszy krajowy wynik w wyborach prezydenckich oraz parlamentarnych.'

'Podkarpacie jest naszym domem, więc chcemy, żeby był on wolny od dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, płci, rasy, wyznania, narodowości oraz niepełnosprawności.'
#lgbt #homoseksualizm #prawaczlowieka #neuropa #rzeszow #podkarpacie #bekazpisu #polska #polityka
artpop - Marsz Równości w Rzeszowie już za tydzień, 30 czerwca! (start o 14:00 przy t...

źródło: comment_1Fpyr2Inkfyntsf5vBBZOFsq8CCUIK9s.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
W Polsce homofobia?

W Polsce nie ma homofobii.

Jakoś nie spotkałem się z homofobią,


@ten_co_uciekl: @aqualioss: @Voltaire: 'Jak wynika z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji społecznej lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych w Polsce, blisko 70% osób LGBTA doświadczyło przemocy motywowanej uprzedzeniami w ciągu ostatnich dwóch lat. Najczęstszym rodzajem przemocy, która spotyka osoby LGBTA jest przemoc werbalna (63,72%), groźby (33,96%) oraz wandalizm i odmawianie (27,27%). Aż 14,11% badanych osób
artpop - > W Polsce homofobia?
 W Polsce nie ma homofobii.
 Jakoś nie spotkałem się z...

źródło: comment_pXmXkevRt2yboiQwbP240WsGa2ury95f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
wciskać do każdych seriali, filmów wątki homoseksualne i mówić że to jest normalne.


@aqualioss: 'Badania naukowe wykazały, że homoseksualizm jest normalną i naturalną wariacją w ludzkiej seksualności i nie jest sam w sobie źródłem negatywnych skutków psychologicznych.'

"Sexual orientation, homosexuality and bisexuality". APA
„Therapies” to change sexual orientation lack medical justification and threaten health. Pan American Health Organization
  • Odpowiedz
Robicie te marsze, żeby promować homoseksualizm i taka jest prawda.

Chcecie promować homoseksualizm?


@aqualioss: @ten_co_uciekl: Nie da się promować homoseksualizmu, tak samo jak nie da się promować heteroseksualizmu. Człowiek nie ma wpływu na swoją orientację seksualną.

'Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo - społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka.' Polskie Towarzystwo
  • Odpowiedz
@artpop: Ale jednak wariacją, dlatego jak zapatrujesz się na związki związki małżeńskie a potem wychowywanie dzieci w czymś co sam określiłeś jako wariacja seksualna?. Napisałeś że nie jest 'żródłem' a ja gdzieś czytałem że może być 'skutkiem' pewnych bodźców psychologicznych. Prawda to?

Therapies” to change sexual orientation lack medical justification and threaten health. Pan American Health Organization


To że teraz terapie nie działają albo nie zrobiono do tej pory odpowiednich badań
  • Odpowiedz
O co wam chodzi z tymi wszystkimi marszami?


@ten_co_uciekl: Marsze są organizowane po to, aby zwrócić uwagę na sytuację osób lgbt w Polsce. A równość małżeńska jest pierwszym postulatem marszu w Rzeszowie. W każdym kraju, w którym nastąpiła równość małżeńska, były tego typu marsze.
artpop - > O co wam chodzi z tymi wszystkimi marszami?

@tencouciekl: Marsze są org...
  • Odpowiedz
dlatego jak zapatrujesz się na związki związki małżeńskie a potem wychowywanie dzieci w czymś co sam określiłeś jako wariacja seksualna


@panzerfucker: To słowo w tym cytacie nie jest użyte w formie negatywnej. Równie dobrze można użyć słowo wariant. I popieram małżeństwa par jednopłciowych/wychowywanie dzieci.

To że teraz terapie nie działają albo nie zrobiono do tej pory odpowiednich badań nie znaczy że za powiedzmy 10 lat ludzie nie znajdą jakiegoś sposobu leczenia.
  • Odpowiedz
@artpop: Odniosłem wrażenie że chcesz powiedzieć że homoseksualizm to równorzędny wariant heteroseksualizmowi. Nie obraź się ale w takim razie pedofilia czyli pociąg nie do osobników tej samej płci ale do dzieci to trzeci kolejny normalny wariant i tak dalej?

Jak w takim razie wyobrażasz sobie społeczeństwo które składa się tylko z homoseksualistów? Rozmnażałoby się chyba tylko poprzez poprzez jakieś zastrzyki i sztuczne zapłodnienia. A jak długo takie społeczeństwo funkcjonowałoby powiedzmy 200
  • Odpowiedz
Nie obraź się ale w takim razie pedofilia czyli pociąg nie do osobników tego samego gatunku ale do dzieci to trzeci kolejny wariant i tak dalej?


@panzerfucker: nie

Jak w takim razie wyobrażasz sobie społeczeństwo które składa się tylko z homoseksualistów?


wyobraź sobie społeczeństwo, które składa się tylko z heteroseksualnych mężczyzn. Co to ma udowodnić?
  • Odpowiedz
@panzerfucker: nie


@Jakr: Z tego co wiem istnieją jednak gdzieś na Zachodzie organizacje które walczą o zalegalizowanie pedofili.

wyobraź sobie społeczeństwo, które składa się tylko z heteroseksualnych mężczyzn. Co to ma udowodnić?


To by była sytuacja nienormalna. Tak samo społeczeństwo złożone z samych homoseksualistów to byłaby sytuacja nienormalna.
  • Odpowiedz
@panzerfucker: a czy istnieją takie społeczeństwa? Nadal jest to abstrakcyjny eksperyment myślowy, który nic nie udowadnia? Są też organizacje, które walczą o supremację rasy białej/czarnej czy o wprowadzenie szariatu. Jak to ma się do homoseksualizmu?
  • Odpowiedz
@Jakr: Dla mnie to się ma tak że nie istniało by coś takiego jak homoseksualizm, pedofilia itd gdyby nie było heteroseksualzimu. Dlaczego? Dlatego bo po prostu by nas nie było. Dla mnie to to są po prostu wariacje seksualne, jakiś błąd genetyczny/psychologiczny który być może kiedyś będzie można wyleczyć, jakaś odnoga głównego korzenia którym jest heteroseksualizm. Zrównywanie tego dla mnie jest bez sensu, nazywanie tego jakąś prawidłową orientacją seksualną dla mnie
  • Odpowiedz
@Hubertosik: Nie zamierzam na ten temat dyskutować, bo mnie to w ogóle nie dotyczy i nie interesuje.
@artpop: Ok. Jest to pierwszy postulat marszu w Rzeszowie. Co z innymi marszami? Jaki był/będzie ich cel? Bo według mnie to jest to tylko "granie na nosie" przeciwnikom (homofobom). Jeśli chcecie rzeczywiście coś ugrać to sobie spacerujcie pod sejmem.
Mówię to tylko dlatego, bo wy chyba nie widzicie tego, że wszystkimi takimi marszami
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: Szkoda tylko, że polskie społeczeństwo nie podziela zdania "róbta co chceta" i taki jest właśnie sens tych wszystkich marszów. Polska ma jeszcze dużo do odrobienia względem Europy Zachodniej czy chociażby Czech. Można krytykować formę jaką przybrał ruch LGBT w obecnych czasach, ale gdyby nie on to sytuacja osób nieheteroseksualnych nadal byłaby tak samo tragiczna jak np. w latach siedemdziesiątych.
  • Odpowiedz
Odniosłem wrażenie że chcesz powiedzieć że homoseksualizm to równorzędny wariant heteroseksualizmowi. Nie obraź się ale w takim razie pedofilia czyli pociąg nie do osobników tej samej płci ale do dzieci to trzeci kolejny normalny wariant i tak dalej?

Jak w takim razie wyobrażasz sobie społeczeństwo które składa się tylko z homoseksualistów? Rozmnażałoby się chyba tylko poprzez poprzez jakieś zastrzyki i sztuczne zapłodnienia. A jak długo takie społeczeństwo funkcjonowałoby powiedzmy 200 lat temu?
  • Odpowiedz
@katuluu: Homoseksualizm był tematem tabu, a stosunki homoseksualne wciąż w wielu miejscach były zabronione przez prawo. Sami homoseksualiści zmuszeni byli prowadzić życie w ukryciu. Myślę, że można to nazwać tragiczną sytuacją.
  • Odpowiedz