Wpis z mikrobloga

Wczoraj po 17 "umarł" mi switch PoE ubnt który między innymi łączy serwer trójkowy ze światem, no to dziś wyprawa na 60 metrowy komin, wieje jak cholera, komin się giba, międzyczasie wymiana ubnt na mikrotika RB260GS bo tylko to miałem pod ręką. Podłączone wszystko działa git. W domu na spokojnie odpalam tego ubnt a tu taki numer że switch działa sobie w najlepsze jak by nigdy nic. I teraz pytanie ktoś się spotkał z czymś takim? Podczas usterki działał tylko port mgmt, pozostałe porty 10Mbit/half i brak ruchu, zasilanie przepuszczał, reboot nic nie dawał, reset do fabryki też. Można mu jeszcze zaufać czy już raczej śmietnik?
Aktualnie działa sobie w najlepsze 2h obciążony wszystkim co znalazłem w domu.
#wifi #siecikomputerowe #trojka #ubnt
dktr - Wczoraj po 17 "umarł" mi switch PoE ubnt który między innymi łączy serwer trój...

źródło: comment_wnVpHv1zKN5HibygcQVEZmWc652jIDMx.jpg

Pobierz
  • 11
bullet M5


@dktr: Bullet M5 HP wspiera standard 802.11n umożliwiając zestawienie połączenia bezprzewodowego z realną przepustowością 100Mbps TCP/IP na dystansie wielu kilometrów

To rozsyła sygnał w każdym kierunku na takim dystansie, czy trzeba dokładnie w to wycelować inną anteną?
@koob: Zasilanie padło na 3sek.
@bananowynick: To zależy jaką się zapnie do tego antenę i co jest po drugiej stronie linku. Ta na zdjęciu to dookólna i przyzwoicie działa do 1.5Km gdy po drugiej stronie jest np ubnt m5 loco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@koob: To nie to, wszystkie graty na kominie zasilam z dwóch zasilaczy od laptopów lenovo 2x20V potem jakieś 80m przewodu i zostaje ~2x17V i z tym nie ma problemu wszystkie pozostałe urządzenia śmigają prawidłowo. Nie ma tam warunków na zasilacze buforowe z akumulatorami, stoi wszystko na zewnątrz w skrzynce i akumulator umierał po pół roku więc olałem w tej lokalizacji zasilanie buforowe.
@brokenik: Mam już takiego jednego i od kiedy działa to zapomniałem że go mam... A co mu będzie? To się przygotuje wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pytanie co innego tam wstawić aby nie biegać przez najbliższe 2 lata zasila to 2x M5 3x BEAM AC, wymieniłem niedawno wszystkie przewody na ekranowane, mam się tam gdzie przypiąć z uziemieniem - i ten switch miał metalowe gniazda i