Wpis z mikrobloga

Kiedys wuefista w gimnazjum powiedzial, zebysmy zaczeli juz wtedy cwiczyc, bo bedac mlodym podczas cwiczen dobudowywujemy ilosc wlokien miesniowych, a jak juz dorosniemy to bedziemy mogli tylko cwiczyc te wlokna ktore namnozylismy sobie za modu, bo potem ich ilosc juz sie nie zwieksza.
Prawda to czy bro science?
#mikrokoksy
  • 15
  • Odpowiedz
@dzik_ten_ulany: wcale to nie wyklucza januszy. Chodzi tutaj o to ze bedac starym zwiekszamy objetosc wlokien miesniowych podczas cwiczen, ale mamy tych wlokien relatywnie mniej niz moglibysmy miec gdybysmy w okresie dojrzewania zaczeli budowac sylwetke.
Przez co zamiast powiekszyc np 100 wlokien 2 razy powiekszamy jedynie 50 (liczby z dupy)
  • Odpowiedz
@97przemo97: #!$%@? jak struty xD nie podważam tej teorii przeczytaj 3 razy co napisałem... zmierzam do tego, że to czy ćwiczyłem w młodości nie jest krytycznym wyznacznikiem późniejszych osiągnięć
  • Odpowiedz
@97przemo97: nieprawda, natomiast wuefiście się pomyliło z tkanką tłuszczową ( ͡° ͜ʖ ͡°). Otóż za młodu jak dziecko tyje to komórki tłuszczowe się głównie namnażają a potem nabierają coraz więcej tłuszczu. Natomiast jak tyje dorosły to komórki tłuszczowe które ma z dawnych czasów się wypełniają tłuszczem a nowe raczej się nie pojawiają.
Dlatego typowy janusz, który kiedyś był chudym dzieckiem/dorosłym ma stosunkowo duży brzuch i w
  • Odpowiedz
@brtk122: Ty też piszesz nieprawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie ma znaczenia czy za młodu czy jak jesteś dorosły. Kiedyś tak myślano, ale w otyłości wielkość i liczba adipocytów może ulegać zwiększeniu jednocześnie, a przy chudnięciu następuje proces odwrotny. http://www.marekwasiluk.pl/komorki-tluszczowe/

@97przemo97: wg mnie bro science, bo jest to uwarunkowane genetycznie, ale szczerze nie wiem, więc się nie wypowiem. Za młodego też mi tak wfiści
  • Odpowiedz
@kacperpzn: nie zarzucaj mi pisania nieprawdy, gdy tego nie robię. Nawet w tym 'artykule' masz napisane:

W przypadku wzrostu masy ciała następuje najpierw wzrost objętości komórek tłuszczowych. Nie w nieskończoność, bo każda komórka ma swoją wielkość maksymalną, zwaną krytyczną. Uwarunkowana jest ona genetycznie i zależy też od tego, w jakiej okolicy jest magazynowana. Kiedy wielkość krytyczna zostanie osiągnięta, następuje rekrutacja nowych komórek tłuszczowych.


Więc tak - głównym mechanizmem będzie powiększanie
  • Odpowiedz
@brtk122:

Ciekawe, że się pomyliłeś i nie potrafisz przyznać się do błędu. Teraz próbujesz się bronić tym, że użyłeś słowa raczej ? Jak uważasz, że się pojawiają to nie pisz "raczej się nie pojawiają" tylko "pojawiają się tak samo jak za młodu". Przeczytaj lepiej jeszcze raz to co napisałeś i się zastanów, kto tu powinien uczyć się czytania ze zrozumieniem (jprdl, argument jak w gimnazjum).

Dowód anegdotyczny z tą obserwacją, poza tym co to za przykład ? Gość jest otyły na tym zdjęciu - ma większy brzuch + specjalnie wypięty w przód, a rąk wcale smukłych nie
  • Odpowiedz