Wpis z mikrobloga

Już trochę ochłonąłem po wczorajszym meczu co nie zmienia faktu, że wniosek z tego żałosnego spotkania płynie jeden: trener Nawałka jest - delikatnie rzecz ujmując - taktycznym indolentem, kiepskim selekcjonerem i nie najlepszym motywatorem.

Wczorajszy występ nie był lepszy od dawnych meczów z Koreą czy Ekwadorem z tą różnicą że wtedy mieliśmy dużo gorszych piłkarzy a więc wczorajsza klapa naszej drużyny ma dużo wyższy ciężar gatunkowy i dużo mocniej obciąża osoby odpowiedzialne za jej przygotowanie. Poza Arabią nie było chyba drużyny która zagrała gorzej w pierwszej rundzie.

Nie przypuszczałem że da się tak #!$%@?ć najważniejszy występ kadry w tym dziesięcioleciu. Nawet Egipt który grał zaraz po nas, a który jest wyzywany od ogórków i przegrał z Rosją 1-3, wyglądał nieporównywalnie lepiej. Jego piłkarze walczyli, biegali, byli ruchliwi było widać że zostawiają serce na boisku, a do tego byli dużo lepiej zorgannizowani, wyglądali o dwie klasy lepiej od Polski i to na tle silniejszego rywala.

Wynik 1-2 nie odzwierciedla w żaden sposób obrazu gry Polski, wynik jest i tak dość korzystny bo Senegal zagrał prawie tak samo słabo z tą różnicą, że jego piłkarze nie popełnili debilnych błędów

Jeżeli wystawia się w pierwszym składzie Milika, który większość piłek zagrywa wprost do przeciwników, jeżeli wpuszcza się Piszczka który po kwadransie dyszy jak janusz z brzuchem na orliku, jeżeli wpuszcza się w przerwie środkowego obrońcę za skrzydłowego przy wyniku 0-1, to na to nie ma żadnego usprawiedliwienia. Tysiące ludzi pojechało ten mecz oglądać na żywo - naprawdę współczuję.

Mam nadzieję, że po Mundialu #!$%@?ą Nawałke na zbity pysk i wezmą kogoś odpowiedzialnego, kto będzie dokonywał wyborów według aktualnej formy piłkarzy i będzie potrafił wywiązywać się ze swoich obowiązków na akceptowalnym poziomie.

#gorzkiezale #pilkanozna #mundial #mecz
kyloe - Już trochę ochłonąłem po wczorajszym meczu co nie zmienia faktu, że wniosek z...

źródło: comment_SJEITHPBKTm5RYgn72TsnM7K3ENqHprG.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@kyloe: widziałem wpisy na mirko w których wypowiadano się że Polska na 10000% wygra bo Senegal gra gówno. Skoro grają gówno to co Polacy zaprezentowali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po #!$%@? tam w ogóle Peszko pojechał. Tylko dlatego że jest kumplem (od kielicha) Lewandowskiego. Pojechał bo robi dobrą atmosferę w drużynie. Pytanie kto wygrywa. Ta drużyna która ma lepszą atmosferę czy ta która strzeli więcej goli.
  • Odpowiedz
@kyloe: Wszyscy się czepiają tego Milka jakby to była jego wina, że został powołany do kadry, pojechał na mundial, został wystawiony do pierwszego składu na pozycji środkowego pomocnika. Jest po dwóch grubych kontuzjach. W Napoli wychodził na końcówki. Strzelił nawet parę bramek. Zagrał jak mógł najlepiej, choć w tym meczu był jednym z gorszych zawodników naszej drużyny. Jeśli już w tym meczu musiał wystąpić, to w linii z Lewandowskim.

Piszczek akurat
  • Odpowiedz
@kyloe muszę Cię zmartwić każdy selekcjoner miał swoich pupilków, następny będzie taki sam. U Nawalka jednak jest bardzo wielu którzy zagrali w tym meczu za zasługi. Najbardziej szkoda mi Zielka, który przez nieudolność w rozgrywaniu, zamiast dogrywać prostopadle piłki do lewego musiał się wracać po piłkę aż w linię obrony
  • Odpowiedz
@kawal_leszcza: Zieliński akurat jest ograny dość dobrze w klubie oglądałem kilka spotkań Napoli w tym roku ale on jest piłkarzem któy musi mieć z kim grać. Występ Milika, Błaszczykowskiego, Krychowiaka obciąża trenera w 100% Należało wystawić piłkarzy którzy są w gazie a nie święte krowy. Senegal przesunął obronę nieco do przodu, pomoc nieco do tyłu i nagle w każdym miejscu na boisku było w pobliżu 4-5 Senegalczyków którzy dość żwawo się
  • Odpowiedz