Wpis z mikrobloga

Mireczki szukam laptopa do pracy, programowanie w #python, próbuje walczyć z #elasticsearch #kibana. Mam jakieś swoje wymagania i może pomożecie coś dobrać :)

Na początku chciałem #surface Pro 4, ale taka sobie konfiguracja + klawiatura i pen to koszt +- 7k,
rozważałem #dell xps 13 ale tam to już bliżej 10k

Generalnie jak dla mnie najważniejszymi rzeczami są:
- niska waga
- matryca 12-13 cali (full hd styknie)
- procesor i5 / i7
- ram min. 8GB (najlepiej 16 lub 32)
- fajnie jakby obsługiwał stacje dokującą
- może być używany

Budżet: 2,5-4k
Ram zawsze mogę dołożyć samemu, SSD też.

Patrząc po allegro natknąłem się na oferty #lenovo #thinkpad X240 z i7-4600U 8GB RAM 256SSD W10PRO za ok. 2100zł, dorzucę ram do 16GB, nową baterię i wyjdzie 2700zł. Tylko pytanie czy warto pakować się w coś takiego, czy nie lepiej brać coś trochę droższego, ale nowszego :)

Podpowiecie coś? :)
  • 16
@zafascynowany: Zalezy czy ma 1x8GB czy 2x4GB (są tylko 2 sloty ramu) daj linka do tej konkretnej sztuki. Jak narazie zapowiada się dobrze. Z drugiej strony za ~2800 możesz miec 8generacje z 4 rdzeniami (tu masz 2 tylko)
@zafascynowany: Bierz Thinkpada, moze byc X240, mam X250 od 3lat. Jedyny mankament to jakies słabe i5 na pokladzie, ale daje rade.
Zamula masakrycznie dopiero przy odpaleniu Android Studio. Tak na normalnym stacku -Rambox (Fb, whatsapp, 4x slack, Skype), 2-3x Chrome (osobne konta), icedove i srednio 5-10konsoli smiga bez problemu.
Jedyne co trzeba było przez ten czas robic to:
- wymiana baterii zewnetrznej - mam duza, po 2,5roku miala 30% oryginalnej pojemnsoci
@zafascynowany: thinkpad spoko, ale nie bierz z procesorem niskonapięciowym (ostatnia litera U - Ultra low voltage). przynajmniej sprzed 8gen. są tragiczne jeśli robisz coś więcej niż przeglądanie facebooka
@s3b4: Daje spokojnie rade, mimo ze mam i5-5200U. Fakt, android studio zabija go troche, ale to raczej kwestia Androida, nie procka - na innych lapkach u devow to samo sie dzieje ;)
Za to na baterii spokojnie trzyma sobie po 8-10h - siedzac na FB albo ogladajac cos..