Wpis z mikrobloga

miesiąc temu miałem zrobioną polerkę całego samochodu. Pacjent to czerwona astra z lakierem akrylowym. Gościu po polerce nałożył twarde woski i powiedział, że muszę sam nakładać raz na jakiś czas wosk. Niestety od tamtego czasu nie byłem w stanie nałożyć wosku ręcznie, bo cały czas autem podróżowałem i nie było jak, bo musiałbym go najpierw bardzo dobrze umyć, a będąc cały czas w trasie, to raczej trudne. Raz na jakiś czas myłem samochód na myjni samoobsługowej i "woskowałem" tym preparatem, który jest dostępny na takich myjniach. Dzisiaj patrze, a na dachu już mi się robią znowu białe plamy, bo lakier płowieje. Można to jakoś jeszcze uratować?
#motoryzacja #lakiernictwo #januszdetailingu i zawołam jeszcze @localgoodness myślę, że się nie obrazi
  • 13
@jaceks653: lakiernik, który wykonał mi polerkę mówił, że broń Boże nie myć auta na myjni automatycznej i jeśli nie mam możliwość wstawienia gdzieś samochodu na mycie ręczne (nie miałem takiej możliwości, bo większość myjni gdzie byłem chciały bym wstawił samochód na kilka godzin), to mam myć samochód na myjni samoobsługowej.

Tak czy inaczej, nawet jak #!$%@?łem sytuacje, to jest to do odratowania?
@jaceks653: jakbym tylko mógł, to bym wstawiał auto na mycie ręczne i wosk. Kajam się, ale co to zmienia, z takich a nie innych względów zaniechałem sprawę i chciałbym to teraz naprawić jeśli się da
via Android
  • 0
@piekuo mówił, że jak będę dbał, czyli nakładal regularnie wosk i mycie ręczne, to efekt będzie się trzymał. Tak jak wspomniałem już niejednokrotnie, trafiła mi się dobra fucha i przez miesiąc jeździłem po Polsce i nie byłem w stanie wstawić auta na mycie ręczne i ręczne nakładanie wosku więc możliwe, że to ja zawinilem, a teraz chciałbym to jakoś naprawić.

@Kodziak możliwe. Sprawdziłem gościa i robił już nie takie fury (chwalił się
@magucio: wypolerować od nowa jeżeli chcesz to naprawić. Ja bym to zostawił bo to robota Syzyfa z wtaczaniem kamienia. W ogóle polerowanie akrylu jest bezsensowne ale to powinien powiedzieć Ci ten specjalista ( ͡° ͜ʖ ͡°) taka polerka wytrzyma 2-3 miesiące a potem jest od nowa ten sam syf, z woskiem może troche dłużej ale na pewno nie utrzyma sie bez ubytków do końca życia.

Jeżeli chcesz
via Android
  • 0
@piekuo nie zarabiam Bóg wie ile żeby co dwa miesiące wywalać 1200 zł więc może jest jakiś inny, tańszy sposób? Nie chce po prostu mieć białego dachu za jakiś czas
@magucio: wydałeś 1200 zł na polerke akrylu ? xD

Może czarodziej @localgoodness coś wymyśli ale dla mnie to bezsensowne.
Raz mi szef kazał polerować (co dziwne) czerwonego Opla Astre chyba GTC (ale sie nie znam)
w akrylu i powiedziałem ze nie będe takiej roboty robił bo szkoda mojego czasu. Okazało sie że auto na handel, handlarz wiedział że to sie #!$%@? za 2-3 miesiące ale za tydzień to sprzeda więc WIESZ
via Android
  • 0
@piekuo no trafiłeś w sedno. Mam właśnie Astre GTC w czerwonym akrylu. Dokładnie wydałem 1100 zł, ale gościu mi jeszcze zaprawki po kamieniach zrobił. Oczywiście polerowane było całe auto