Wpis z mikrobloga

No znowu udało się obskoczyć Bieszczady dookoła - pogoda siadła jak dzwon, naleśniki w "Chacie Wędrowca" jak zwykle megazarąbiste.

Zaskakuje mnie zawsze jak mały jest mimo wszystko ruch w Bieszczadach; jak minie się Polańczyk, w sumie słychać tylko szczekanie psich dup.

Jedyny żal - bo wóz techniczny miał stać pod generałem Świerczewskim w Jabłonkach, a pomnik zdekomunizowali :/

#rower #szosa #bieszczady
mucher - No znowu udało się obskoczyć Bieszczady dookoła - pogoda siadła jak dzwon, n...

źródło: comment_FiZRIiHtS6laHrPqXbRrlf0Dy73payXc.jpg

Pobierz
  • 10
generałem Świerczewskim w Jabłonkach, a pomnik zdekomunizowali :/


@mucher: O kude... Zamiast dać info kim był i naprostować historię, to wywalili pomnik... Typowe. T-34 mamy dużo, a to też można podciągnąć pod gloryfikowanie ustroju totalitarnego - wszak to sowiecka pięść pancerna.
@joolekk @metaxy W zeszłe wakacje jeszcze był. Co ciekawe tam po drodze jest kilka cmentarzy polsko-radzieckich. No a T-34 to czterej pancerni, władza się na tym wychowywała to chyba dadzą spokój. W sumie nie kojarzę, czy organy Hasiora w Gorcach zlikwidowali, bo to też był pomnik "utrwalaczy" władzy ludowej.

A wóz się zgubił - komunikat był jasny, "ostatni postój pod generałem" - zresztą w dół od Jabłonek tempo było przyzwoite

@spidero -
O kude... Zamiast dać info kim był i naprostować historię, to wywalili pomnik... Typowe.


@metaxy: To to jeszcze pikuś, pomnik mógł się nie podobać. Ostatnio nasza ukochana władza "zdekomunizowała" również wielką obwodnicę bieszczadzką przy której były pamiątkowe tablice informujące które jednostki wojskowe je budowały. Przyjechały koparki i po tablicach. Podobnie tablica w Baligrodzie informująca o pamięci poległych milicjantów w walkach z UPA. Paranoja.
@mucher: Wybieram się w weekend w Bieszczady i będę mieć 1 dzień na kręcenie. Daj znać jak wygląda Mała Pętla Bieszczadzka. Ostatnio przeszły tam burze (dokładnie okolice Brzegów Górnych i Dwernika) i podobno jest niezły syf.

No i jak asfalt, czy nie ma gdzieś remontów.

Patrząc na twoją trasę to zrobię podobną tylko z okolic Dwernika. Ewentualnie podjadę gdzieś autem do większej cywilizacji (Ustrzyki Dolne/Górne, Wetlina) i tam zacznę.
@Traviu: oj nie wiem, w tym momencie siedzę na końcu świata (dosłownie, Finisterre w Hiszpanii). Jak jechaliśmy było OK, myślę że trzymając się dróg wojewódzkich przeżyjesz

Z tego co kojarzę skrót Buk - Bukowiec miał kiepski asfalt, poza tym znosnie.
@mucher no tam, z tego co pamiętam, jest dosyć popękana droga ale asfalt się trzyma. Jeśli nie ma remontu to ok. ;)

Wyznaczyłem już trasę, 109 km, 2k.przewyższeń. Nie będzie czasu na więcej raczej.