Wpis z mikrobloga

@Semargl mniejsze lub równe lub większe? Przecież te zdanie nie ma sensu.
Ale łapię o co Ci chodzi. Czyli będzie to zwykły trójkąt zdegenerowany w postaci odcinka z nakładającymi się na siebie odcinkami?
@Piesa: napisałbym Ci w znaczkach ale patrz, spróbuje tak: (mniejsze lub równe) lub (większe lub równe). Logicznie użycie trzech alternatyw w zdaniu nie jest niepoprawne. A co do tego mema, gdyby to co było na gorze napisane to była prawda to tak, byłby to trojkat zdegenerowany, ale na układzie współrzędnych re im wyglada jak prostokątny. No i jest śmieszny bo nie mierzy się długości w i
@Semargl z tym zdaniem miałem raczej na myśli to, że musi być mniejsze lub równe sumie oraz większe lub równe różnicy miar pozostałych.

W sumie ćwiartka kuli jest również trójkątem prostokątnym z przeciwprostokątną o długości 0 jeśli dobrze myślę.
@Piesa: nie bardzo mój Mireczku. Albo coś zle interpretujesz albo po prostu nie-bardzo wiesz co piszesz. No bo kula jest 3D, a nagle przechodzisz w wymiar niżej. I nie do końca tez widzę żeby kula miała przeciwprostokatna. Zastanowiłbym się głębiej nad Twoja wypowiedzia ale muszę się uczyć do egzaminu z termo bo mam za 5 h XD
@Semargl No istnieją trójkąty sferyczne i to dość ciekawe, trojkaty z trzema kątami prostymi itp.

Ale cóż, ja jestem skrajnym laikiem, który czasem lubi sobie poczytać, nie będę nawet udawał, że się znam.
Powodzenia