Wpis z mikrobloga

@DeJotWu: Możliwe ale bardzo ograniczony wybór. I zmień dom maklerski. Mogę ci polecić operujący też w Polsce holenderski Degiro który ma apki mobilne i jest ogólnie epokę do przodu względem tych naszych. Co ciekawe ma też od razu dostęp do pozostałych giełd świata i opłaty znacznie niższe. Sam właśnie po ponad 10 latach likwiduje DM PKO. Daj znać to mogę dać ci reflink który za polecenie daje pierwsze 100zł opłat i
@westberlin: Oczywiście, początkowo też miałem wątpliwość bo zwyczajnie tego domu maklerskiego nie znałem.

Operują normalnie u nas się okazuje i na wielu innych rynkach też z czego są korzyści właśnie w postaci przystępnego dosepu do nich. Mega mnie to interesowało bo mam awersje do wszelkich imitujących instrumentów.

Dywidendy są, wręcz jest fajna sekcja w której zbiera twoje akcje które mają do niej prawa i pokazuje kiedy będzie wypłata z tego tytułu,
@piotre-gie: @Saeglopur: @lubie-sernik: @IreuN: @westberlin: Dowiedziałem się jak to u nas na GPW wygląda.
Jest możliwość załadowania się tylko w kontrakty TERMINOWE, składające się z 4 serii w każdym roku wygasających w trzeci piątek marca, czerwca, września i grudnia.
Jak dla mnie słabo, gdyż liczyłem, iż będzie można poshortować na kontraktach bezterminowych i zbić niektóre bańki jak np. CDR w okresie bessy ;)
Lista kontraktów akcyjnych: https://www.gpw.pl/standard-kontraktow-terminowych-na-akcje-spolek
@DeJotWu: Ale to nic nadzwyczajnego przecież z kontraktami terminowymi? Czy chodzi ci o to że chciałeś konkretne spółki krótko sprzedać na okres bessy a realnie sie nie da bo nie ma na nich takiej opcji? IMHO kontrakty byłyby najlepsze ALBO akcje syntetyczne np. w XTB.

Ja miałem podobny dylemat ze złotem, korzystam w XTB ale kurde męczy mnie trochę kosmiczna dźwignia i SWAP (mimo że się opłaca to boli ten uciekający