Wpis z mikrobloga

4/365
Dzisiejszy dzień został kompletnie wypełniony przez 'konferencję' na uniwersytecie w Cambridge. Zanotowałem sporo ciekawych informacji na temat elektroniki i ogólnie sieci przesyłowej w Anglii. Pomogło mi to się zorietnować gdzie są potencjalne 'pustki', które mogą być wypełnione przez badania. Szczególnie ciekawy był wykład jednej z ostatnich osób, która zajmuje się fizyką półprzewodników i potencjałem w zastąpieniu Si przez SiC i przedstawiła ciekawy sposób na zmniejszenie kosztów IGBT. Nie do końca dogaduję się z moim promotorem, ale to głównie wynika z tego co już wcześniej wspomniałem - elektronikę 'liznąłem' dopiero na magisterce i potrzebuję trochę czasu aby ogarnąć dziedziny potrzebne do modelowania. Poza tym z ogromnym bólem dobiłem do 3k kalorii. Jestem strasznie zmęczony więc nic więcej poza tym nie zrobiłem.

Wciąż nie dostałem odpowiedzi z pracy, do której aplikowałem. Raczej nie przyjmę oferty, nawet jeżeli mnie chcą - po prostu potrzebowałem udowodnić sobie, że jestem w stanie znaleźć pracę w energetyce w UK. A do tego dzisiaj wielokrotnie słyszałem jak dużo ofert pracy jest dla elektryków i elektroników w UK i ciągle będą potrzebować nowych osób. Może zacisnąć żeby i skupić się na tym co mam? Chcę też przygotować się do egzaminu związanego z elektryką (nie pamiętam teraz dokładnie nazwy) i zdać go pod koniec września.

Odpuszczam sobie kompletnie dziewczynę, z którą raz byłem na randce - od tego czasu bardzo rzadko do mnie pisze, nie ma to sensu abym był jedyną osobą, której zależy na jakimkolwiek kontakcie.

Oby jutrzejszy dzień był produktywny.
Sukces: wyszedłem z mieszkania o 7 :P Ostatni raz mi się to udało chyba z 3-4 lata temu.
#365teraz #365 #rozwojosobisty
  • Odpowiedz